Niemiecki Auto Bild, którego wieści mają zwykle bardzo dobrą sprawdzalność, twierdzi, że w 2018 roku Volvo S60 i Volvo V60 przejdą poważny facelifting. Nowe S60 zostanie zbudowane na bazie S90, a jedną z wersji silnikowych będzie hybryda plug-in z 3-cylindrowym silnikiem spalinowym o pojemności 1.5 litra i silnikiem elektrycznym – jak w obecnym Volvo XC40.

Nowe Volvo S60 jak pomniejszone S90

Volvo nadal unifikuje swoje platformy i ogranicza warianty stylistyczne. Według niemieckiego Auto Bilda, w 2018 roku Volvo S60 będzie miało następcę. Samochód w nowej wersji będzie bardzo mocno nawiązywał do Volvo S90. To samo dotyczy modelu V60 (czyli S60 kombi), który zostanie zbudowany na bazie rozwiązań z V90. Również wnętrze ma być mocno zapożyczone od większego brata.

> Dlaczego Ministerstwo nie chciało pierwszego Polskiego Samochodu Elektrycznego? [Dziennik.pl o ELV 001]

Nowe Volvo S60 – silniki

Cytowany przez Auto Bild dyrektor zespołu projektantów Volvo, Thomas Ingenlath, podkreśla, że nowe S60 będzie bardziej muskularne i agresywne. Nie podano żadnych oficjalnych informacji o gamie silnikowej, ale można się spodziewać, że samochód będzie miał znane z S90 silniki benzynowe i Diesla o pojemności 2.0 litra.

Niemal pewne jest to, że nowe Volvo S60 będzie miało również trzycylindrowy silnik o pojemności 1.5 litra sparowany z silnikiem elektrycznym o mocy 85 koni mechanicznych (KM) oraz bateriami o pojemności do 10,4 kilowatogodziny (kWh). Dokładnie tak samo, jak testowane niedawno przez TopGear Volvo V90 T8:

> Volvo V90 T8 – TEST TopGear. OCENA: Piękne, wygodne, BMW 530e będzie tańsze

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Newsy ze świata samochodów elektrycznych i hybryd? Zalajkuj i SPRAWDŹ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 17 głosów Średnia: 4.5]