A to niespodzianka! Pierwszym samochodem elektrycznym Skody miał być model Skoda Vision E. Tymczasem brytyjski Auto Express twierdzi, że już w przyszłym roku zadebiutuje Skoda Citigo E – klon VW e-Up ze znacznie większą baterią.

Nowa Skoda Citigo E (2019): dane techniczne, wszystko, czego się spodziewamy

Nowa elektryczna Skoda Citigo E powstanie w oparciu o VW e-Up. Jednak mały elektryk Volkswagena nie cieszy się szczególną popularnością w żadnym z europejskich krajów – i nic dziwnego, jego zasięg mocno rozczarowuje. Możliwość przejechania niecałych 110 kilometrów (czarny słupek poniżej) na jednym ładowaniu nie była szczególnym osiągnięciem nawet w 2013 roku, gdy VW e-Up! zadebiutował na rynku. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło.

Dlaczego, jak donosi Auto Express, zadecydowano o aktualizacji. Zasięg Skody Citigo E ma wynieść 300 kilometrów. Nawet jeśli obliczono go z użyciem procedury NEDC, to mały elektryk Skody powinien realnie przejechać około 201 kilometrów na jednym ładowaniu. To tyle samo, ile wynosi zasięg najnowszej wersji VW e-Golfa!

> Jaki jest zasięg samochodu elektrycznego zimą [TEST Auto Bild]

VW e-Up miał baterię o pojemności 15,7 kilowatogodziny (kWh). Tymczasem bateria Skody Citigo E powinna mieć aż 29-30 kWh pojemności, żeby samochód osiągnął planowany zasięg. Premiera auta ma się odbyć już w 2019 roku. Spodziewamy się, że najważniejszym odbiorcą nowej elektrycznej Skody będą firmy zainteresowane usługami carsharingu.

> KRAKÓW. Startuje carsharing Kracar: cennik = 1 zł / minuta [+SPIS stacji]

Na ilustracji: Skoda Citigo w wersji spalinowej (c) Skoda

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Smart EQ: zapowiedź linii Mercedes EQ

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]