W czerwcu 2019 roku Tesla stała się najchętniej kupowaną marką samochodów na terenie Norwegii. Firma Elona Muska wygrała nie tylko z producentami elektryków, ale także z Volkswagenem, Toyotą czy BMW.  Więcej: dzięki Modelowi 3 Tesla sprzedała w sumie więcej samochodów niż VW i Toyota razem wzięte!

Oszałamiające zwycięstwo Tesli Model 3 w Norwegii w czerwcu 2019

Według danych zebranych przez oficjalne biuro statystyczne Norwegii i odkopanych przez portal Electrek (źródło), w czerwcu 2019 roku ranking sprzedaży samochodów osobowych według marek był następujący:

  1. Tesla – 3 760 egzemplarzy,
  2. Volkswagen – 1 825 egzemplarzy,
  3. Toyota – 1 750 egzemplarzy,
  4. BMW – 801 egzemplarzy,
  5. Audi – 733 egzemplarze,
  6. Volvo – 653 egzemplarze,
  7. Skoda – 635 egzemplarzy,
  8. Hyundai – 643 egzemplarze,
  9. Mitsubishi – 579 egzemplarzy,
  10. Nissan – 569 egzemplarzy.

Samych tylko Modeli 3 kupiono 2 999 egzemplarzy, co świadczy o popularności samochodu. Na tle pozostałych aut elektrycznych zdumiewa wyskok w górę w ostatnich tygodniach czerwca. Dopiero po chwili uświadomimy sobie, że prawdopodobnie wtedy do norweskich portów zawinął kolejny transport Tesli:

Sprzedaż samochodów elektrycznych w Norwegii (wstępne dane dla całego rynku). Rynek obejmuje CAŁY KWARTAŁ, podczas gdy główna treść artykułu dotyczy TYLKO czerwca 2019 (c) eu-evs.com

Nieźle radzi sobie Volkswagen e-Golf, który w Norwegii od zawsze cieszył się dużym wzięciem. Zaskakująco słabo natomiast wypada Nissan Leaf – niby nowszy od elektrycznego VW Golfa i z większym zasięgiem, a mimo to przyciągający mniejszą liczbę odbiorców (3. miejsce).

Na 4. pozycji dotarło Audi e-tron. Jaguar I-Pace sprzedawał się lepiej niż Tesla Model X i Model S, a Kia e-Niro niemal zupełnie wyhamowała. I już się raczej nie rozpędzi:

> Kia informuje o SPOWOLNIENIU z e-Niro i e-Soul. Norwegia dostanie znacznie mniej egzemplarzy

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.3]