Paweł Powalski, dyrektor komunikacji Nissan Sales CEE, nie żartował, gdy w rozmowie z nami zapowiadał, że będzie miał [ciekawy] komunikat na temat akcyzy i Nissana Leafa 2. Polski oddział Nissana właśnie zapowiedział, że obniża cenę nowego modelu o wartość akcyzy (3,1 procent) oraz dorzuca w bonusie kartę Greenway z wkładem 3,1 tysiąca złotych.

Cena Leafa 2 spada o 3,1 procent

Przypomnijmy: Ustawa o elektromobilności – aktualnie oczekująca na podpis Prezydenta RP – znosi akcyzę na samochody elektryczne i hybrydy ładowane z gniazdka, która wynosi obecnie 3,1 procent. Jednak Ustawa wejdzie w życie najwcześniej w pierwszej połowie lutego 2018 roku.

Nissan już dziś wpadł na pomysł akcji promocyjnej: każdy zamówiony od 19 stycznia Leaf 2 jest tańszy o 3,1 procent. Nie wiemy jeszcze, czy jest to obniżka od ceny netto – a więc tej, od której płacona jest akcyza – czy może od ceny brutto.

> Nissan Leaf (2018): CENA w Polsce od 139 000 do 165 500 złotych [OFICJALNIE]

Karta do ładowarek Greenway w bonusie

Oprócz tego wszyscy ci, którzy zdecydują się na zakup nowego Nissana Leafa do 31 marca 2018 roku, otrzymają kartę RFID do ładowarek Greenway z zawartą na niej kwotą 3,1 tysiąca złotych. Według deklaracji Nissana, ta kwota ma wystarczyć nawet na 2,5 roku darmowego ładowania na stacjach Greenway. Co oznacza, że miesięczny koszt ładowania na stacjach szacowany jest na 103 złote.

Jeśli zatem Greenway wprowadzi cennik minutowy ze swojej ankiety – 1,25 złotego za minutę szybkiego ładowania – to by oznaczało, że Nissan szacuje, że użytkownicy spędzą przy ładowarkach Greenway około 83 minuty miesięcznie. Daje to mniej więcej dwa szybkie ładowania z uzupełnieniem energii na 140-200 kilometrów.

> Taryfa antysmogowa G12as – co to jest i czy warto z niej korzystać przy samochodzie elektrycznym

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Nissan Leaf 2 ma wzięcie w Europie? – zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.5]