Publikowaliśmy już liczby dotyczące ogólnej rejestracji samochodów elektrycznych w Niemczech. Przyszedł czas na szczegółowe statystyki z rozbiciem na modele: w czerwcu 2019 roku najlepiej sprzedawała się Tesla Model 3 tuż przed Renault Zoe oraz BMW i3. W rankingu rocznym nadal prowadzi Renault Zoe.

Niemcy. Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych [czerwiec 2019]

Oto zestawienie TOP10 aut elektrycznych u naszych zachodnich sąsiadów stworzone na podstawie liczby rejestracji:

  1. Tesla Model 3 – 1 336 egzemplarzy,
  2. Renault Zoe – 1 020 egzemplarzy,
  3. BMW i3 – 702 egzemplarze,
  4. VW e-Golf – 635 egzemplarzy,
  5. Streetscooter (auto dostawcze) – 447 egzemplarzy,
  6. Smart ForTwo – 309 egzemplarzy,
  7. Hyundai Kona Electric – 275 egzemplarzy,
  8. Audi e-tron – 246 egzemplarzy,
  9. Smart ForFour – 212 egzemplarzy
  10. Tesla Model S – 171 egzemplarzy.

Zdecydowanie prowadzi Tesla Model 3, ale Renault Zoe wcale nie jest daleko za nią. Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się Hyundai Kona Electric, który znalazł się na 7. pozycji. Dla porównania: Kia Soul Electric / e-Soul znalazła 76 nabywców, a e-Niro trafiła do zaledwie 10 osób.

> Kia informuje o SPOWOLNIENIU z e-Niro i e-Soul. Norwegia dostanie znacznie mniej egzemplarzy

Do pierwszej dziesiątki aut zakwalifikowało się też Audi e-tron, które zresztą wypadło lepiej niż Tesla Model S. Obydwa samochody bez problemu wygrały z Nissanem Leafem (11. pozycja, 158 egzemplarzy). Niemcy wyraźnie nie polubili „najchętniej kupowanego samochodu elektrycznego na świecie”…

VW e-Crafter, tajemniczy VW i ranking dla pierwszej połowy 2019 roku

W statystykach niespodziewanie objawił się też Volkswagen e-Crafter, czyli elektryczny samochód dostawczy. Został zarejestrowany w 14 egzemplarzach, które prawdopodobnie natychmiast rozjechały się do kolejnych klientów chcących przetestować auta w swoim biznesie. Ostatnio takim eksperymentem w Polsce pochwaliła się Żabka.

Jednak najciekawszy jest inny elektryczny Volkswagen, który nie posiada żadnego oznaczenia modelowego, a został zarejestrowany w aż 48 egzemplarzach. Spodziewamy się, że to ID.3 lub nowy VW e-Up (2020).

Jeśli chodzi o statystyki zbiorcze dla całego roku, to od stycznia do końca czerwca 2019 nadal najlepiej wypada Renault Zoe, który ma 18 procent rynku. Po piętach depcze mu Tesla z Modelem 3 (17 procent rynku), a za nimi plasuje się BMW i3 (14 procent rynku, źródło).

Zdjęcie otwierające: Tesla Model 3 była najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym w Niemczech w czerwcu 2019

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]