Daimler/Mercedes zapowiedział niedawno, że do 2022 roku zainwestuje w Stanach miliard dolarów w fabryki produkujące baterie i samochody elektryczne. Dość niespodziewanie decyzję skomentował Musk: „[1 miliard] to o jedno zero za mało”.

AKTUALIZACJA tekstu z 28.09, czyli reakcja Daimlera na wypowiedź prezesa Tesli i odpowiedź Elona Muska pod koniec artykułu.

Daimler i Tesla – wspólne dzieje

Mało kto wie, że w 2009 roku Daimler kupił akcje Tesli za 50 milionów dolarów. Koncern uratował wtedy Teslę przed bankructwem, a przy okazji podpisał kontrakt na dostawę elektrycznych zespołów napędowych do Mercedesów klasy B. Daimler sprzedał wszystkie akcje Tesli w 2015 roku i wtedy drogi obu firm się rozeszły.

> Audi o ogniwach wodorowych: „Kiedy indziej”. Volkswagen ZREZYGNUJE z tej technologii?!

Fabryka w Alabamie, w którą między innymi Daimler chce zainwestować miliard dolarów (równowartość 3,587 miliarda złotych), produkuje obecnie Mercedesy GLE, GLS i GLE coupe. Inwestycja pozwoli na rozbudowanie jej o zakłady wytwarzające baterie oraz linie produkcyjne dla Mercedesa EQC:

Musk komentuje ruch Daimlera

Być może dawna współpraca Tesli i Daimlera ośmieliła prezesa Tesli, Elona Muska, do komentarza – o ruchach innych koncernów raczej nie wypowiada się, gdy nie jest o nie pytany.

> IKEA: na wszystkich parkingach ładowarki, przechodzimy też na transport elektryczny

Musk stwierdził mianowicie, że „[Miliard dolarów] to nie jest zbyt wiele pieniędzy dla giganta pokroju Daimlera/Mercedesa. Żałuję, że nie wydadzą więcej. O jedno zero”:

Aktualizacja z dn. 28.09

Okazało się, że Daimler zauważył wpis Elona Muska i go skomentował. Firma deklaruje, że wyda 10 miliardów dolarów na samochody elektryczne przyszłej generacji oraz 1 miliard na baterie.

Jeden z użytkowników Twittera skomentował to następująco: Przecież Elon Musk nie przekonał nagle Daimlera do zainwestowania 10 miliardów dolarów.

Na to prezes Tesli zaripostował słusznie: W zasadzie to to zrobiłem 🙂

Cała konwersacja na Twitterze poniżej:

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4]