W Norwegii już dziś można zamówić elektrycznego SUV-a Mercedesa: Mercedesa EQC. W wersji koncepcyjnej auto nosi oznaczenie Concept EQ i… jest piękne. Wiemy to dzięki YouTuberowi z kanału „What’s Inside? Family”, który dostał zaproszenie od Mercedesa na czas kręcenia reklamy EQC.

Mercedes EQC – dane techniczne

Mercedes EQC napędzany jest przez dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 408 koni mechanicznych (KM). Według deklaracji producenta wystarczą one do rozpędzenia samochodu do 100 kilometrów na godzinę w czasie poniżej pięciu sekund. To czas podobny do osiągów Tesla Model X.

Baterie Mercedesa EQC ma pojemność 70 kilowatogodzin (kWh) i mają pozwalać na przejechanie do 336 kilometrów na jednym ładowaniu. To nasze szacunki, ponieważ zasięg NEDC Mercedesa EQC ma wynosić 500 kilometrów.

> Ruszył konfigurator Tesla Model 3! Dostawa w 4 tygodnie, CENA Model 3 = 204 tys. złotych netto

EQC z zewnątrz

Samochód prezentuje się muskularnie i nowocześnie. Unikalny kolor został prawdopodobnie uzyskany dzięki pokryciu metalu bezbarwnym lakierem:

Przód ze światłami i niebieskim podświetleniem znaczka Mercedesa prezentuje się futurystycznie. Niewykluczone jednak, że w wersji dostępnej w salonach podświetlenie znaczka i grilla zniknie, ponieważ nie jest dozwolone w większości krajów na świecie.

Linia tyłu to także piękne obłości, w których na próżno szukać inspiracji współczesnymi samochodami:

Auto prezentuje się muskularnie i nowocześnie. Na filmie widać, że wyposażono je w opony o ciekawym wzorze bieżnika, który dawał dość nietypowe efekty podczas jazdy:

Drzwi pozbawiono klamek. Aby je otworzyć, należy machnąć dłonią z góry w miejscu, w którym słupek przechodzi w blachę nadwozia:

Mercedes EQC – wnętrze

Wnętrze auta wydaje się być bardzo przestronne i jest zdecydowanie luksusowe. Rozbudowane fotele współczesnych samochodów zastąpiono profilowanymi ergonomicznymi siedzeniami z zagłówkami. Klasyczne liczniki wymieniono na panel LCD:

Samochód nie ma w ogóle lusterek. Zewnętrzne zostały zastąpione kamerami, które wyświetlają obraz na drzwiach, lusterko wewnętrzne z kolei to ekran, który prezentuje obraz z tylnej kamery:

Perforowany materiał na siedzeniach wygląda na skórę. Każde z siedzeń ma pasek z podświetleniem, ale, co ciekawe, z tyłu zmieści się tylko dwóch pasażerów:

W zagłówkach przednich siedzeń umieszczono ekrany, które na filmie wyświetlały stylizowaną mapę okolicy:

Po kilku testowych przejażdżkach YouTuber zaczął się zastanawiać, czy powinien pozbyć się Modelu X Tesli na rzecz tego Mercedesa. Samochód robi doskonałe wrażenie, choć jego finalne parametry nie są jeszcze znane.

Mercedes EQ Concept – WIDEO:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Elektryczne Mercedesy na Facebooku – zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]