Użytkownik youyouxue umieścił na Reddicie informację, na którą czekają wszyscy stojący w kolejce po Tesla Model 3. Otóż w jego przypadku ruszył konfigurator modelu, a czas dostawy określono na 4 tygodnie! Niestety, pierwsze partie aut dostępne są wyłącznie z obowiązkowym pakietem Premium i większymi bateriami, co podnosi cenę Modelu 3 do około 56-57 tysięcy dolarów, czyli równowartości 204 tysięcy złotych netto.

Konfigurator Tesla Model 3

Youyouxue pochwalił się zrzutami ekranu z konfiguratora, które wlewają otuchę w serca wszystkich czekających na Model 3. Wygląda na to, że Tesla powoli rozwiązuje problemy z wydajnością fabryki, a w grudniu uda się osiągnąć tempo 1-2 tysięcy Modeli 3 produkowanych tygodniowo.

> Elon Musk: Co opóźnia Model 3? Problemy na linii produkcyjnej baterii

Użytkownik Youyouxue prawdopodobnie jest jednym z pierwszych, który stanął w kolejce po samochód. W dodatku mieszka w Kalifornii, która obsługiwana jest priorytetowo.

Oto zrzuty ekranu z konfiguratora Tesla Model 3:

Jak widać, cena Tesla Model 3 szybko urosła. Z początkowych 35 tysięcy dolarów zrobiło się 56 500 dolarów, co oznacza równowartość 203,74 tysiąca złotych netto. Osoby zainteresowane szybkim odbiorem auta nie mogą bowiem zrezygnować z baterii o wyższej pojemności (wersja Long Range) oraz pakietu Premium.

Przy obliczaniu przybliżonej ceny Tesla Model 3 w Polsce należy uwzględnić następujące opłaty:

  • cło, które wynosi 10 procent kosztów zakupu i transportu,
  • akcyzę w wysokości 3,1 procent kosztów zakupu (od 2018 roku akcyza na samochody elektryczne może zostać zniesiona),
  • podatek VAT od kosztów zakupu i transportu auta plus cła, plus akcyzy.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Tesla Model 3 na Facebooku – zalajkuj i SPRAWDŹ:

Warto poczytać: wątek Reddit

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4]