Indyjska firma Mahindra & Mahindra przymierza się do wejścia na amerykański rynek z samochodami elektrycznymi. Firma prawdopodobnie zadebiutuje z elektrycznymi autami Pininfarina lub SsangYongami.

Mahindra: elektryczne riksze, elektryczne samochody

W Indiach Mahindra znana jest przede wszystkim z produkcji riksz, także elektrycznych. Teraz firma powoli przymierza się do ataku na amerykański rynek pod marką Pininfarina lub SsangYong. Pininfarina – kupiona przez Mahindrę w 2011 roku – kojarzy się przede wszystkim z autami sportowymi. SsangYong – pod władzą Mahindry od 2015 roku – z SUV-ami.

> Upgrade z Tesla P90DL do P100D w cenie 10-20 tysięcy dolarów

To tylko spekulacje, ale połączenie sił obu tych marek dałoby Mahindrze możliwość konkurowania w segmencie agresywnie zaprojektowanych elektrycznych crossoverów. Szczególnie, że segment ten nadal czeka na swój pierwszy elektryczny model – w 2019 lub 2020 roku ma się na nim rzekomo pojawić Tesla Model Y:

Artystyczna wizja elektrycznego crossovera Tesla Model Y (c) Autocar

Jak donosi Reuters, Pininfarina pracuje w Chinach nad własną linią samochodów elektrycznych, w tym nad elektrycznym supersamochodem. Firma zaprojektowała nawet auto dla chińskiej grupy Hybrid Kinetic (zdjęcie na samej górze). SsangYong z kolei planuje w 2019 roku wprowadzić na koreański rynek elektrycznego SUV-a.

Gdyby obie marki połączyły siły, Model Y zyskałby niespodziewanego konkurenta z najmniej spodziewanej strony.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Samochody elektryczne zimą – praktyczne porady. Zalajkuj i SPRAWDŹ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]