SsangYong to południowokoreański producent samochodów, który w Polsce zyskał uznanie za dobry stosunek jakości do ceny. Właściciel firmy zapowiedział właśnie, że do 2020 roku wprowadzi na rynek elektrycznego SUV-a.

Elektryczny SsangYong – co to będzie?

Firma ma obecnie na rynku trzy modele SUV-ów: Rexton G4 (oficjalnie wprowadzony 27.10.2017), Korando i Tivoli. W Polsce SsangYong rozpoznawany jest dzięki reklamującej markę Annie Powierzy oraz dzięki ofercie – samochody koncernu mają świetnie wyważony stosunek możliwości do ceny.

Do 2020 roku SsangYong chce wprowadzić na rynek czwartego SUV-a, tym razem elektrycznego. Kontrolująca koreańskiego producenta Mahindra & Mahindra (znana między innymi z elektrycznych riksz) zapowiedziała, że w pełni wspiera te wysiłki i jest gotowa wydać 1 miliard dolarów (równowartość 3,64 miliarda złotych) na prace badawcze nad modelem.

> Mitsubishi Outlander PHEV, czyli: CZY WARTO wybrać hybrydę plug-in [OPINIA / wywiad z właścicielem]

Trudno dokładnie powiedzieć, który z modeli zostanie wybrany do elektryfikacji. Elektryczny Tivoli jako crossover miałby szansę na szybkie podbicie rynku. Z kolei elektryczny Rexton G4 ma sporo przestrzeni, którą można by wykorzystać na montaż baterii.

Moce przerobowe fabryki SsangYong w Pyeongtaek wynoszą około 250 tysięcy samochodów rocznie. W 2016 roku SsangYong sprzedał 156 tysięcy aut – jest więc sporo przestrzeni na rozwój. Biorąc pod uwagę aktualnie produkowane przez firmę modele, elektryczny SsangYong może być autem tanim i solidnie wykonanym.

Warto przeczytać: SsangYong Motor to develop pure electric car by 2020

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 4.6]