Brytyjski Autocar twierdzi, że Volkswagen po wprowadzeniu do oferty samochodów z linii ID. zaoferuje również wzmocnione edycje VW ID. GTX. Jednym z modeli ma być Volkswagen ID.5 GTX, czyli wariant coupe Volkswagena ID.4 [Crozza], elektrycznego crossovera segmentu C-SUV.

VW ID. GTX obok spalinowych GTI, GTD i GTE

„GTI” to dziś oznaczenie wzmocnionych benzynowych modeli niemieckiego producenta, „GTD” – wzmocnionych wariantów z silnikami Diesla, a „GTE” – podkręconych hybryd plug-in. Według portalu Autocar w ciągu najbliższych dwóch lat dołączy do nich jeszcze jedna, całkowicie elektryczna linia „GTX”, w oznaczeniu której „X” ma symbolizować napęd na obie osie (źródło).

Volkswagen ID.5 GTX – ID.4 [Crozz] z nadwoziem coupe – jest już rzekomo opracowywany w centrum badawczo-rozwojowym producenta w Brunszwiku. Samochód ma zostać pokazany na początku roku 2021, czyli już po premierze Volvo XC40 Recharge, które zapowiada się na razie na jedyną konkurencję dla ID.4/5 GTX spoza koncernu Volkswagena.

> Cena VW ID.4 [Crozz] będzie startować w Stanach Zjednoczonych w okolicy cen Tesli Model 3 SR+

Usportowione edycje elektryków mają zostać zmodyfikowane wizualnie, żeby na pierwszy rzut oka odróżniały się od wersji cywilnych. Trudno powiedzieć, jakimi będą dysponowały mocami, bo już ID.4 [Crozz] ma oferować w standardzie „ponad 221 kW” (300 KM). W samochodach spalinowych takie moce w segmencie C-SUV właściwie nie występują, a segment wyżej znajdziemy je w najmocniejszych modelach (porównaj: Audi SQ5 TFSI = 260 kW, 470 Nm; Audi SQ5 TDI = 230 kW, 650 Nm).

> Cybertruck – pierwszy samochód elektryczny z zasięgiem pod 1 200 kilometrów? Tesla szykuje niespodziankę z bateriami?

Zdjęcie otwierające: przód i reflektor Volkswagena ID.4 [Crozz] (c) Volkswagen

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]