Z danych skrupulatnie zbieranych przez forumowiczów Tesla Motors Club wynika, że samochody Tesla Model X i Model S najczęściej znajdują nowych właścicieli w Norwegii, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Tesla w Europie – kto kupuje, kto nie

Zgodnie z liczbami zbieranymi z różnych źródeł, w ostatnich 12 miesiącach (od listopada 2016 do października 2017) Norwegia była absolutnym numerem 1, jeśli chodzi o liczbę zamówień Modelu S i Modelu X w Europie. Dostarczono tam aż 24,1 procent wszystkich aut. Oto zestawienie:

 1. Norwegia – 24,1 procent,
 2. Wielka Brytania – 17,8 procent,
 3. Niemcy – 13,1 procent,
 4. Holandia – 12 procent,
 5. Szwajcaria – 8,3 procent,
 6. Szwecja – 5,4 procent,
 7. Francja – 5,3 procent,
 8. Belgia – 4,6 procent,
 9. Austria – 3,6 procent,
 10. Włochy – 1,8 procent,
 11. pozostałe kraje – 2,1 procent.

W zestawieniu wyraźnie wyróżniają się kraje zamożne lub kraje świadome ekologicznie, z systemem zachęt finansowych do kupna auta elektrycznego.

> Kiedy zostanie zniesiona akcyza na samochody elektryczne? Najwcześniej w I kwartale 2018

Jednocześnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy samochody Tesla stanowiły niemal 4 procent wszystkich zarejestrowanych aut. Na drugim miejscu znalazła się Holandia, w której Tesle stanowiły już tylko 0,76 procent rejestracji.

Niemcy: zamożni, ale Tesli się obawiają

Potencjalnie dobrym klientem Tesli mogliby być Niemcy. Jednak Tesla nie ma łatwego życia u naszych zachodnich sąsiadów. Niemieccy urzędnicy właśnie zdecydowali o wycofaniu dopłat do samochodów Tesla, ponieważ obowiązują one wyłącznie dla samochodów w cenie do 60 tysięcy euro.

Tymczasem, jak się okazuje, najtańsza Tesla za 60 tysięcy euro była niemożliwa do zamówienia, ponieważ część stałego, nieusuwalnego wyposażenia konfigurowano w niej jako rzekome dodatki, z których nie można było zrezygnować.

> Najchętniej kupowane samochody elektryczne w Europie: RANKING styczeń-październik 2017

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Warto sprawdzić: forum Tesla Motors Club.

Mercedes vs Tesla – o co chodzi?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.7]