Mimo wcześniejszych planów, „Ustawa o elektromobilności” wejdzie w życie nie wcześniej niż w I kwartale 2018. Niemal na pewno nie będzie to 1 stycznia 2018 roku. Ustawa trafiła dopiero do Komisji Prawniczej Rządowego Centrum Legislacji (KPRCL).

Kiedy ustawa, kiedy zniesiona akcyza na samochody elektryczne?

Według podawanych przez media deklaracji urzędników, „chcieliby oni, by ustawa weszła w życie w pierwszym kwartale 2018 roku”. Wersja, która trafiła do Centrum Legislacji (KPRCL) zawiera sporo poprawek, wśród nich Ministra Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministra Cyfryzacji.

> Najchętniej kupowane samochody elektryczne w Europie: RANKING styczeń-październik 2017

W ustawie zmieniono zapisy dotyczące minimalnej liczby punktów ładowania i wprowadzono nowy przepis z terminem pierwszej daty zliczania punktów ładowania. To samo dotyczy liczby i procentowego udziału pojazdów elektrycznych i pojazdów napędzanych gazem ziemnym wykorzystywanych przez organy administracyjne.

Posiedzenia Centrum Legislacji nad ustawą zaplanowano na nadchodzące dwa tygodnie. Tymczasem posiedzenia Sejmu, na których ustawa ewentualnie mogłaby być przegłosowana, przypadają na 6-8 grudnia oraz – ostatnie w tym roku – 12-15 grudnia 2017.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Zasięgi samochodów elektrycznych – zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]