Kanał Chicago Auto Pros prezentujący przykłady detailingu samochodów wziął na warsztat Teslę Model Y. Jakość powłoki lakierniczej została pochwalona, uznano, że jest w dobrym stanie. W samochodzie znaleziono pewne niedoskonałości, ale były one niewielkie.

Tesla Model Y i jakość lakieru

Jak już wspomnieliśmy, kondycję powłoki lakierniczej uznano za dobrą. Podkreślono też, że kolor szary metalik, który zastosowano w tej Tesli, sprawdza się w ukrywaniu drobnych problemów.

Najwięcej było drobnych zarysowań widocznych tylko w silnym świetle – czyli takich, które uwydatnią się na słońcu. Znaleziono również kilka ziaren brudu. Specjalista zauważył minimalnie krzywe spasowania elementów karoserii na tyle auta oraz luźne mocowanie spojlera po lewej stronie klapy bagażnika.

Na jednym z fragmentów karoserii znaleziono zaciek z lakieru, który mógłby stać się problemem, gdyby zaczął się kruszyć. We wnętrzu odstawała jedna z lampek, było kilka rys i śladów po palcach, okazało się też, że zatrzaski lewej części uparcia były uszkodzone – oparcie się nie składało po naciśnięciu przycisku:

Ogólnie jednak zarówno lakier, jak i spasowanie były dobre, a defekty uznano za drobne.

> Lakier w mojej NOWEJ Tesli Model 3 Performance? „Dramat” [Czytelnik Andrzej]

W tej chwili najtańsza Tesla Model Y Long Range AWD kosztowałaby w Polsce równowartość około 304 tysięcy złotych. Przy czym na terenie naszego kontynentu auta będą mają być dostępne dopiero w roku 2021.

Cały film:

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 3]