Początek roku 2020 zapamiętamy jako powszechną komercjalizację stacji ładowania samochodów elektrycznych. Na słupkach Innogy w Warszawie właśnie pojawia się naklejka informująca o nowej aplikacji Nexity, za pomocą której odnajdować punkty ładowania i zarządzać procesem uzupełniania energii.

Innogy: Nexity już do pobrania. Cennik wkrótce?

Aplikacja Nexity – Sklep Google/Android TUTAJ, App Store/iOS TUTAJ – została stworzona przez firmę Nexity sp. z o.o. z Nowego Sącza, której prezesem jest Dawid Kmiecik. Operator stacji ładowania zdecydował się więc na zewnętrzne rozwiązanie.

> WARSZAWA. Supercharger Tesli x2 gotowy. Adres: hotel „Regent”, Belwederska 23, Warszawa. Cena: 15 zł za wjazd

Producent Nexity chwali się, że dysponuje bazą ponad 60 tysięcy punktów ładowania w całej Europie, jednak w Warszawie znaleźliśmy tylko urządzenia Innogy oraz jedno demo przed budynkiem T-Mobile. Aktualnie widoczne w Nexity punkty ładowania Innogy dostępne są za darmo.

Nieoficjalne dowiedzieliśmy się, że już wkrótce na stacjach zostaną wprowadzone opłaty za energię. W ostatecznej wersji – po ewentualnym okresie promocyjnym – cennik Innogy ma być „zbliżony do tego, co oferuje konkurencja”, czyli należy spodziewać się kwoty w przedziale między 1,2 a 1,6 zł za 1 kWh energii przy prądzie przemiennym (AC).

> Cennik Ionity ogłoszony: 3,5 zł/kWh. Drożej niż jazda na benzynie. Polscy operatorzy zaczną równać w górę?

Jako ciekawostkę warto dodać, że na zrzucie ekranu Nexity widoczna jest opcja „Zarezerwuj teraz”. To oznacza, że aplikacja obsługuje lub będzie obsługiwać w przyszłości zaklepywanie stacji na czas dojazdu do niej:

Część informacji od naszego Czytelnika, Pana Pawła, który jako pierwszy dostrzegł naklejki. Dodaliśmy jego zdjęcie do tekstu. 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]