Bankier.pl zdobył ciekawe dane. Wynika z nich, że do końca listopada 2019 roku najchętniej kupowanym samochodem Tesli była Tesla Model S, ale najbardziej rośnie zainteresowanie Teslą Model 3. Przez pierwsze 11 miesięcy roku Polacy zarejestrowali łącznie 180 samochodów kalifornijskiego producenta.

Tesle w Polsce – powoli, stopniowo, w zamożniejszych regionach

Według informacji podanych przez Bankier.pl, w 2019 roku zarejestrowano w Polsce następującą liczbę aut Tesli:

  • 77 egzemplarzy Tesli Model S,
  • 70 egzemplarzy Tesli Model 3,
  • 33 egzemplarze Tesli Model X (źródło).

Patrząc z odległej perspektywy liczba rejestrowanych Tesli Model S jest mniej więcej stała i wynosi średnio około 7-7,5 egzemplarzy auta miesięcznie. Solidnie wzrosło natomiast zainteresowanie Teslą Model 3: przez pierwsze 7 miesięcy średnia wynosiła 4,7 egz./mies., tymczasem w okresie sierpień-listopad – już 8,75 egz./mies.

Portal Bankier.pl zauważył, że wzrost liczby dostaw Modelu 3 zbiegł się z uruchomieniem oficjalnego konfiguratora samochodu oraz serwisu Tesli w Warszawie.

Warto tutaj przypomnieć, że europejskie dostawy Tesli Model 3 są najwyższe w ostatnich miesiącach kwartałów. W Polsce piki powinny się zatem pojawiać pod koniec kwartałów oraz na początku kwartałów następnych (marzec+kwiecień, czerwiec+lipiec, wrzesień+październik, grudzień+styczeń), bo olbrzymia większość zamówień nadal realizowana jest przy pomocy pośredników, którzy potrzebują czasu na dostarczenie samochodu do kraju.

> Jestem Polakiem. Zdecydowałem się na zakup Tesli Model 3 z Niemiec na własną rękę [Czytelnik]

Największą liczbę wszystkich modeli Tesli kupiono w województwie mazowieckim (23), wielkopolskim (20) oraz małopolskim (14). Najmniej pojawiło się w ich w opolskim (0) oraz warmińsko-mazurskim (1) – co całkiem nieźle koreluje z mapą Czytelnictwa witryny www.elektrowoz.pl, która powinna oddawać zainteresowanie tematem samochodów elektrycznych w Polsce:

Warto poczytać: Bankier.pl, Coraz więcej Tesli na polskich drogach. Mamy nowe dane – TUTAJ

Zdjęcie otwierające: przód Tesli Model S (c) Tesla

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]