W styczniu holenderski rynek samochodów elektrycznych i hybryd plug-in lekko zwolnił, ale w lutym 2020 nadrobił wszelkie zaległości. Urósł o 51 procent w stosunku do lutego 2019 i osiągnął 12 procent całego rynku samochodów. Ósmym najchętniej kupowanym modelem w ogóle – wliczając auta spalinowe – okazał się Opel Ampera-e.

Opel Ampera-e ze świetnym wynikiem tuż przed wycofaniem z rynku [luty 2020]

Europejski Chevrolet Bolt, czyli Opel Ampera-e, stopniowo wypada z rynku zastąpiony przez Corsę-e i Peugeota e-208 (oraz kilka innych modeli). Dlatego dystrybutor samochodu oferuje na niego solidne rabaty, które mają pomóc mu w oczyszczeniu parkingów. Taka okazja raczej się już nie powtórzy.

> HOLANDIA. Opel obniża cenę Ampery-e o prawie 11 tysięcy euro. Niestety, nadal jest drogo

Obniżka ceny powoduje, że auto jest chętnie kupowane:

 1. Opel Ampera-e – 647 egzemplarzy,
 2. Volkswagen e-Golf – 485 egzemplarzy,
 3. Kia e-Niro – 483 egzemplarze,
 4. Hyundai Kona Electric – 305 egzemplarzy,
 5. Skoda CitigoE iV – 153 egzemplarze (źródło).

Wysoka pozycja Volkswagena e-Golfa również ma wynikać z rabatów dawanych przez salony. Warto jednak zwrócić uwagę na wynik Kii e-Niro, z którą wreszcie coś drgnęło – kolejne dostawy przypływają na nasz kontynent i natychmiast znajdują odbiorców. Luty 2020, najkrótszy miesiąc w roku, zrobił 1/8 całego zeszłorocznego wyniku!

Świetnie wypadła też Skoda CitigoE iV, którą polski dystrybutor zdecydował się wycofać z naszego rynku. Lutym był pierwszym całym miesiącem dostaw małego elektryka i samochód już wskoczył do pierwszej piątki najchętniej wybieranych aut.

Gdyby uwzględnić w rankingu również hybrydy plug-in, prezentowałby się on następująco (elektryki zaznaczono pogrubieniem):

 1. Opel Ampera-e,
 2. VW e-Golf,
 3. Kia e-Niro,
 4. Hyundai Kona Electric,
 5. Skoda CitigoE iV,
 6. Volvo XC40 Plug-in Hybrid,
 7. Tesla Model 3,
 8. Volvo S/V60 Plug-in Hybrid,
 9. BMW X5 xDrive45e,
 10. Renault Zoe.

Poza TOP10 znalazły się Mitsubishi Outlander PHEV (11. miejsce) czy Nissan Leaf (12. miejsce). Słabo idzie też Audi e-tron, które zyskuje na popularności w Norwegii.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 3]