Mało kto wie, że Samsung sprzedaje w Korei Południowej samochody. Są to przerobione auta koncernu Renault-Nissan sprzedawane pod marką Renault Samsung. Nowy Renault Fluence ZE sprzedawany jako Samsung SM3 ma baterie o pojemności 36 kWh i 213 kilometrów zasięgu.

Elektryczny Renault Fluence ZE vel Samsung SM3 – dane techniczne

Zasięg sprawia, że auto staje się bezpośrednią konkurencją dla Hyundai Ioniq Electric, który ma około 200 kilometrów zasięgu (ale obliczonego według innej, choć podobnej, procedury EPA). Jak podaje producent, Renault Samsung Motors, uwzględniając, że średnia dzienna trasa Koreańczyka wynosi 40 kilometrów, samochód powinien jeździć pięć dni na jednym ładowaniu.

Podczas cytowanej przez portal Electrek premiery padły jeszcze inne ważne deklaracje: otóż w stosunku do modelu zeszłorocznego (czyli projektu sprzed 2-3 lat), powiększono baterię z 22 do 36 kilowatogodzin pojemności, a masa auta nie uległa zmianie. To znaczy, że w ciągu 2-3 lat udało się zoptymalizować konstrukcję i zwiększyć gęstość baterii o 64 procent – co dobrze rokuje na przyszłość.

Cena Renault Fluence ZE / Samsung SM3? To równowartość około 38 tysięcy dolarów, czyli około 135 tysięcy złotych.

> Tesla Model 3 Long Range: bateria 75 kWh, moc 224 KM, moment obrotowy 3 700 Nm!

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]