Instrukcja obsługi Tesla Model 3 podaje kilka ciekawych, oficjalnych już informacji o najnowszym samochodzie Tesli. Bateria M3 ma pojemność 75 kWh, maksymalny moment obrotowy na kołach to 3 700 Nm (!), a moc Modelu 3 wynosi 224 KM, czyli odpowiada mniej więcej 3-litrowemu silnikowi Diesla.

Dane techniczne Tesla Model 3

Dane techniczne auta znajdują się na 136. stronie instrukcji Tesla Model 3. Na każdym miłośniku samochodów osobowych kolosalne wrażenie zrobi moment obrotowy, który na kołach może wynieść maksymalnie 3 700 niutonometrów (Nm). W samochodzie z silnikiem spalinowym już dziesięć razy mniej (370 Nm) to spora wartość!

> Bateria Tesla Model 3 – pojemność, masa, gęstość [DANE TECHNICZNE]

Moc Tesla Model 3 wynosi 224 konie mechaniczne (KM), co odpowiada doładowanemu silnikowi Diesla o pojemności 3.0 litra. Ta wartość jest wyjątkowo wdzięczna do porównań, ponieważ pozwala na zestawienie obok siebie Tesla Model 3 i Audi A6 3.0 TDI. Silnik Tesla Model 3 może rozkręcić się do maksymalnie 17,9 tysiąca obrotów na minutę, a przełożenie (stałe) przekładni wynosi 9:1.

> Prawdziwe dane techniczne Tesla Model 3, bez ograniczeń producenta

Sezon wymiany opon na zimowe już się nam kończy, ale mimo to dorzucimy jeszcze jeden obrazek: podnoszenie Tesla Model 3 do wymiany kół to trudna sztuka. Łapy podnośnika nie mogą opierać się w miejscach zaznaczonych na czerwono.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.4]