Opel oficjalnie zapowiedział, że nowy elektryczny Opel Corsa będzie produkowany w Hiszpanii. Auto wyjedzie z fabryki w Saragossie i zadebiutuje na rynku już w 2020 roku, rok po premierze nowej generacji Corsy w wersji spalinowej.

Elektryczny Opel Corsa na razie z Hiszpanii

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, fabryka Opla w Saragossie będzie pierwszą fabryką Grupy PSA w Europie, z której wyjadą samochody elektryczne. Można się spodziewać, że z tej samej fabryki będą wyjeżdżały elektryczne Peugeoty 208 oraz tajemniczy elektryczny Opel należący do segmentu crossoverów, o którym niewiele jeszcze wiadomo.

Teaser tajemniczego elektrycznego crossovera Opla (c) Grupa PSA

> Norwegia: 100+ zamówień dziennie na nowego Leafa (2018)

To smutna wiadomość dla Polski, ponieważ sugeruje, że hiszpańska fabryka Opla jest dla Grupy PSA ważniejsza niż ta, która znajduje się w Gliwicach. Z drugiej strony można mieć nadzieję, że w naszym kraju rozpocznie się produkcja innego modelu.

Przez najbliższe kilka lat wszystkie samochody elektryczne Grupy PSA będą produkowane na bazie platformy eCMP, którą zakupiono od chińskiego Dongfeng Motor Corporation. Mówimy o wspomnianych wyżej modelach Opel e-Corsa, elektrycznym Peugeocie 208, Peugeocie 2008, DS3 oraz tajemniczym crossoverze Opla, który docelowo zapewne zastąpi Opla Amperę E.

> Elektryczny Peugeot 208 EV już w marcu w Genewie! Poznamy napęd Opla E-Corsy

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Nissan Leaf (2018) ma wzięcie w Norwegii:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]