Nowy Nissan Leaf (2018) wyraźnie spodobał się Norwegom. Od minionego tygodnia, gdy pierwsze samochody pojawiły się w salonach, każdego dnia składano na nie ponad 100 nowych zamówień.

Nowy Nissan Leaf będzie hitem w Norwegii?

Norweski oddział Nissana pochwalił się dziś mediom, że do momentu, gdy pierwsze samochody zostały dostarczone klientom – co miało miejsce 7 lutego 2018 roku – firmie udało się zebrać 6,5 tysiąca zamówień na nowego Leafa.

Tak było do dnia pierwszej dostawy. Od tego dnia regularnie przybywa ponad 100 nowych zamówień na auta. W najlepszym dniu złożono aż 141 zamówień. Samochody mają być dostarczane w sierpniu bieżącego roku.

> Jaki jest zasięg Nissana Leafa (2018) zimą, na mrozie? [WIDEO]

Nowy Nissan Leaf (2018) wyposażony jest w baterię o pojemności 40 kilowatogodzin (kWh), która pozwala na przejechanie 243 kilometrów na jednym ładowaniu (realny zasięg EPA). W tym segmencie lepszy wynik osiąga tylko Opel Ampera E, gorzej wypadają natomiast Hyundai Ioniq Electric i Volkswagen e-Golf.

Zasięgi samochodów elektrycznych w segmencie C (auta normalne). Auta Tesle nie mają w tym segmencie swojego przedstawiciela (c) www.elektrowoz.pl

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.3]