Volvo ogłosiło właśnie, że w swojej fabryce w Belgii będzie produkować samochody Lynk & Co. Obie marki należą do tego samego właściciela: chińskiego Geely. Produkcja wystartuje w 2019 roku.

Lynk & Co. z fabryk Volvo

Produkcja samochodów Lynk & Co. w Europie sprawi, że auta będą miały łatwy dostęp do europejskiego rynku. Volvo – które posiada 30 procent akcji Lynk & Co. – uważa to za swoją szansę na dywersyfikację przychodu. Tak przynajmniej twierdzi prezes firmy, Håkan Samuelsson.

W fabryce w Ghent w Belgii produkowane są obecnie modele Volvo XC40, Volvo V40 oraz Volvo S60. Wkrótce będzie tam wytwarzane również Volvo V60. Lynk & Co. 01 – pierwszy model firmy – dzieli podwozie i jednostki napędowe z Volvo XC40, dlatego pojawia się pytanie, czy w koncernie nie wytworzy się wewnętrzna konkurencja między markami.

> Tanie Volvo XC40? Oto Lynk&Co 01 – crossover na bazie Volvo. Wkrótce w wersji elektrycznej

Samochody Lynk mają być skierowane zamożnych młodych ludzi zamieszkujących miasta. Salony producenta zostaną otwarte w Amsterdamie, Barcelonie, Berlinie, Brukseli i Londynie. Zgodnie z chińską wykładnią, będą ulokowane w dzielnicach typowo modowych i przyjmą formę butików motoryzacyjnych.

Auta Lynk & Co mają dysponować napędami hybrydowymi, a docelowo ulegną również pełnej elektryfikacji. Rozpoczęcie produkcji aut Lynk & Co w fabryce w Belgii zaplanowano na 2019 rok.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]