Lynk&Co zapowiedziało w 2016 roku wprowadzenie do sprzedaży crossovera, którego będzie można kupić online. Oferta właśnie wystartowała – i okazało się, że pierwsze 6 tysięcy zamówień na auto złożono w zaledwie 2 minuty i 17 sekund. Lynk&Co 01 dostępny jest obecnie tylko w wersji spalinowej, ale wkrótce ma się pojawić również wersja elektryczna.

Chiński Lynk&Co 01 na bazie Volvo XC40

Marka Lynk&Co należy do koncernu Geely. Do tego samego koncernu należy marka Volvo zajmująca się samochodami osobowymi (nie mylić z Volvo AB) oraz marka Zhidou, której auta będą prawdopodobnie budowane w Polsce:

> Zhidou D2 – silnik, bateria, dane techniczne. Co wiemy o samochodzie elektrycznym, który może być produkowany w Polsce

Dzięki temu Lynk&Co 01 wykorzystuje platformę Volvo XC40 i paletę silnikową z tego samego modelu. To nie wszystko! Crossover dostępny jest obecnie tylko w Chinach, ale gdy zadebiutuje na rynkach światowych, ma oferować również wariant elektryczny. Ten sam, który pojawi się w Volvo XC40! Cena Lynk&Co 01? Równowartość od 86 do 110 tysięcy złotych.

Najważniejsza informacja? Lynk&Co 01 ma się różnić od reszty samochodów tym, że będzie zbierał i przesyłał na serwer wszystkie parametry swojej jazdy. Rzekomo chodzi o to, by właściciele mogli z poziomu smartfonu kontrolować auto. W praktyce jednak… brzmi dość niepokojąco.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 13 głosów Średnia: 4.5]