Podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku, elektryczny Hyundai Kona oficjalnie zadebiutował na amerykańskim rynku. Zaprezentowano tylko jedną wersję, z bateriami o pojemności 64 kWh i zasięgiem 402 kilometrów (250 mil). Potwierdzają się zatem wyliczenia redakcji www.elektrowoz.pl, że realny zasięg elektrycznego Hyundaia wyniesie między 390 a 420 kilometrów.

Oficjalna premiera Hyundaia Kona w Stanach Zjednoczonych

Kiedy elektryczny crossover Hyundaia debiutował w Europie, dla wersji 64 kWh podawano zasięg do 470 kilometrów na jednym ładowaniu. Jako że WLTP jest stosunkowo nową procedurą, przeliczaliśmy ją na EPA, która dla nas stanowi odzwierciedlenie realnych zasięgów przy normalnej jeździe. Okazało się, że nasze obliczenia były bliskie prawdy: elektryczny Hyundai Kona EV w Stanach Zjednoczonych został oficjalnie przedstawiony jako samochód posiadający zasięg 250 mil, czyli 402 kilometrów.

> Prawdziwy zasięg Hyundaia Kona Electric – WLTP kontra EPA [obliczamy]

Oprócz tego samochód nie różni się od wersji europejskiej: to niewielki elektryczny crossover (niewiele większy od Toyoty Yaris), który pozwala na ładowanie z mocą do 100 kW, umożliwia wyłączenie wentylacji/klimatyzacji przy braku pasażera w celu oszczędzenia energii i posiada baterie z aktywnym chłodzeniem.

Cena elektrycznego Hyundaia nie została jeszcze podana Według wstępnych szacunków wersja 39,2 kWh powinna kosztować w Polsce około 120 tysięcy złotych, a wersja 64 kWh – około 170-200 tysięcy złotych.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]