Niemiecki Auto Bild sugeruje, że elektryczny Ford Focus może zostać zastąpiony przez Forda Model E. Z kolei PushEVs utrzymuje, że w 2018 roku wejdzie na rynek odświeżony elektryczny Ford Focus 2018 / 2019. Komu wierzyć?

Elektryczny Ford Focus 2019

Nowy Ford Focus ma zostać zbudowany na platformie Ford C2, która jest lżejsza o 50 kilogramów i ma rozstaw osi dłuższy o 5 centymetrów od dotychczasowej platformy Global-C (C1). Ta druga wartość wydaje się być kluczowa dla Focusa, ponieważ pozwoli na ulokowanie baterii w podłodze. W obecnych modelach upchnięto je w… bagażniku:

Bezużyteczny tylny bagażnik w elektrycznym Fordzie Focusie (2017) (c) Teslabjorn / YouTube

Aktualny wariant Forda Focusa dostępny w Europie to trzecia generacja auta – Ford Focus Mk3 – która pochodzi z 2011 roku. Nowy model ma należeć do czwartej generacji, będzie to Ford Focus Mk4.

Sądząc po zdjęciach (na samej górze), auto nie różni się szczególnie od swoich poprzedników. Nadal jest to pięcioosobowy hatchback, który pasuje do niewielkiej rodziny. Te rozmiary i dobry stosunek możliwości do ceny dały zresztą samochodowi tytuł najlepiej sprzedającego się auta na świecie w 2012 roku.

Jakie warianty napędów? Dziś jeszcze nie wiadomo.

> 30 542 egzemplarze BMW i3 mają problem. Do stycznia 2018 nikt nie odbierze nowego i3

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Elektryczne Fordy na Facebooku – zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]