To była tylko kwestia czasu. Citroen C4 Cactus, crossover segmentu B-SUV, będzie miał następcę, który pojawi się na rynku w wersji czysto elektrycznej już w 2020 roku. Samochód zostanie zaprezentowany jako nowa generacja modelu, której premierę zaplanowano właśnie na przyszły rok.

Citroen C4 Electric? Hatchback segmentu C, a nie crossover B-SUV?

Citroen C4 Cactus wykorzystuje płytę podłogową DS 3, dlatego z pewnym zaskoczeniem przyjęto, że Grupa PSA wprowadziła do oferty elektryczny wariant DS 3 Crossback E-Tense, a nie zapowiedziała elektrycznego C4 Cactusa. Ale to się właśnie zmieniło.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem cytowanym przez portal Autonews (źródło), Citroen C4 Cactus zostanie solidnie odświeżony w 2020 roku i będzie miał wersję czysto elektryczną. Prezes Citroena, Linda Jackson, mówi wprost o „zastępującym modelu”, co sugeruje, że dotrzyma słowa danego w 2018 roku: następcą Citroena C4 Cactusa, niewielkiego crossovera, ma zostać zwykły hatchback, prawdopodobnie Citroen C4 Electric (2020) należący do klasy C zamiast obecnej B-SUV.

> Elektryczny Citroen C4 ma być gotowy w 2020 roku. Zetrze się z VW ID.

Samochód powstanie na najnowszej wersji platformy CMP, która może posłużyć do budowy aut spalinowych, hybryd plug-in oraz wariantów czysto elektrycznych (=e-CMP). Dodajmy, że już dziś e-CMP wykorzystana została w Peugeocie e-208 czy Oplu Corsa-e.

Jak podaje Autonews, następca Citroena C4 Cactus będzie „bardzo ważną premierą dla Citroena”. I trudno się dziwić, bo pozostałe marki należące do Grupy PSA mają już samochody elektryczne w segmencie B lub B-SUV, a Citroen trafi na rynek spóźniony o rok.

> Wycieraczki Tesli nie reagują na mżawkę w nocy? Po aktualizacji 2019.40.1.1 powinno być lepiej

Zdjęcie otwierające: obecny Citroen C4 Cactus (c) Citroen

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]