Chiński Aiways wymyślił ciekawy sposób na promocję swojego modelu Aiways U5, który od przyszłego roku będzie sprzedawany w Europie. Otóż samochód 17 lipca wyruszył z chińskiego Xi’an (czy. „sjan”), by przez Chiny i Rosję dotrzeć do zachodniej części naszego kontynentu. Auto zostanie zaprezentowane w Frankfurcie we wrześniu 2019 roku.

Aiways U5: dane techniczne i wszystko, co wiemy

Aiways został już pokazany na targach w Genewie, jednak obecna akcja ma znacznie większy rozmach.  Dwa samochody na własnych kołach jadą z Chin (Xi’an) przez Kazachstan, by dotrzeć do Europy w Rosji, a następnie przez Finlandię (Zatoka Botnicka), Szwecję, Norwegię i Danię dojechać do zachodniej części naszego kontynentu. Aktualnie auta są w Szwecji.

> Bloomberg: Tesla w Chinach będzie miała ogniwa Panasonic i LG Chem

Tam po dużym łuku, przez Holandię (Amsterdam), Belgię (Bruksela), Francję (Paryż) i Szwajcarię (Zurych) samochody pojadą do Niemiec (Frankfurt nad Menem). Cała trasa liczy 14 231 kilometrów, podróż można śledzić na Facebooku TUTAJ. Dodajmy jednak, że marki nie ma wśród wystawców IAA 2019, a samochód ma zostać pokazany „gdzieś w okolicy” hal targowych.

Aiways U5 to crossover z baterią o pojemności 63 kWh (pojemność całkowita to prawdopodobnie 65 kWh), silnikiem o mocy 140 kW (190 KM) i momencie obrotowym 315 Nm. Auto trafi do sprzedaży w Europie w 2020 roku. Chiński producent odgraża się, że w podstawowej wersji cena Aiways U5 wyniesie równowartość niecałych 110 tysięcy złotych (25 tysięcy euro) – gdyby udało się dotrzymać tej obietnicy, auto miałoby szansę stać się prawdziwym rynkowym hitem.

Targi samochodowe w Frankfurcie (IAA 2019) odbywają się od 12 do 22 września, ale pierwsze premiery zapowiedziano już na 4 września 2019 roku. Poniżej znajdują się wczesne renderingi samochodu:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]