Infiniti zapowiedziało, że w „niedalekiej przyszłości” wprowadzi na rynek trzy samochody elektryczne oraz zelektryfikowane, wyposażone w zespół napędowy e-Power. Niestety, z aktualnych obietnic wynika, że auta mają być dostępne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.

„Jedna platforma, dwa napędy” – samochody elektryczne oraz z silnikami elektrycznymi

Producent obiecuje zarówno auta czysto elektryczne, jak też warianty wyposażone w spalinowe generatory energii, które w Nissanie noszą nazwę e-Power. To technologia, w której koła napędzane są silnikami elektrycznymi, energia pochodzi ze stosunkowo niewielkiej baterii, ale ładowanie możliwe jest wyłącznie za pomocą silnika spalinowego – bez opcji podłączenia do zewnętrznego źródła (źródło).

> Nissan wprowadzi do Europy modele e-Power – takie trochę inne hybrydy

W Infiniti e-Power zostanie wykorzystany 3-cylindrowy turbodoładowany silnik spalinowy o pojemności 1,5 litra oraz bateria mieszcząca od 3,5 do 5,1 kWh energii. Firma deklaruje, że takie podejście pozwala na wykorzystanie zalet silnika elektrycznego (duży moment obrotowy, cicha jazda) bez troski o konieczność ładowania samochodu.

W wariantach czysto elektrycznych z kolei pojawi się zamontowany w podłodze akumulator, który ma pozwolić na przejechanie do 480 kilometrów. Dwa silniki elektryczne, po jednym na oś – Infiniti nazywa tę konfigurację e-AWD – mają osiągać między 185 a 320 kW mocy (252-435 KM). Wygląd samochodów ma być sympatyczny, muskularny, a brak konieczności stosowania silników spalinowych wpłynie na proporcje i rozmiary kabiny.

Auta będą powstawały na bazie konceptów Q, Qs oraz QX Inspiration i mają trafić do sprzedaży „w nadchodzących latach”.

Infiniti QX Inspiration (po lewej) oraz Q Inspiration (c) Infiniti

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]