Dziennikarzom portalu Carscoops udało się sfotografować na ulicy elektryczne BMW iX3. Gdyby nie niewielkie maskowanie z przodu i na tyle auta, samochód prawdopodobnie przejechałby niezauważony. iX3 zadebiutuje za kilka lat, ale nieszczególnie różni się od swoich spalinowych braci.

Elektryczne BMW iX3 – tradycyjny czy iNext?

W obecnej postaci iX3 właściwie nie różni się od spalinowego BMW X3 (zdjęcia). Uwagę przechodniów mogłaby przyciągnąć co najwyżej udziwniona atrapa chłodnicy (na górze zamaskowana) i dyfuzor widoczny na tyle auta (na górze zamaskowany). Nawet prototypy prezentowane na targach odważniejsze:

Elektryczny SUV BMW zadebiutuje w 2020 roku. Ma być oferowany z bateriami, których pojemności będą rozpoczynać się od 70 kWh. Moc iX3 ma wynieść co najmniej 270 KM (199 kW), a realny zasięg samochodu ma przekroczyć 400 kilometrów na jednym ładowaniu. Dziś te parametry wzbudzają lekkie zainteresowane, do 2020 roku prawdopodobnie staną się standardem w klasie.

> BMW prezentuje teaser elektrycznego BMW iNext. Pierwsza prezentacja: 9 września 2018

Jako ciekawostkę warto dodać, że już za kilka dni, 9 września 2018 roku, zadebiutuje inny elektryczny SUV/crossover producenta. Będzie to BMW iNext, który może stać się wzorcem projektowym dla całej linii BMW i. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby ta powłoka, którą obserwujemy dziś w BMW iX3, została odrzucona na rzecz kształtów BMW iNext.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.4]