BMW zaprezentowało teaser BMW iNext. Widać na nich między innymi zarys sylwetki samochodu, wnętrze kabiny, ale też kształt końcówek pasa bezpieczeństwa. Elektryczne iNext ma zostać zaprezentowane we wrześniu 2018 roku, a do produkcji nie wejdzie przed 2021 rokiem.

BMW iNext, konkurent Tesla Model 3

O BMW iNext niewiele dziś wiadomo. Prawdopodobnie będzie crossoverem segmentu C- lub D-SUV. BMW Blog spekuluje nawet, że osiągnie rozmiary spalinowego BMW X6, czyli stanie się bezpośrednią konkurencją Tesla Model X.

> Ogniwa / baterie do elektrycznych Volkswagenów I.D. będą pochodziły z Polski

Na opublikowanych przez BMW szkicach (źródło) widać przede wszystkim, że auto ma mocne, wyraziste linie sylwetki – coś, co znamy już z BMW i3 (zobacz zdjęcie na górze). Samochód posiada również wybitnie futurystyczne wnętrze, z fotelami, które dają kierowcy sporą swobodę ruchu dookoła osi, z ukrywaną kierownicą (?) oraz ekranem przypominającym Tesla Model 3 (strzałka):

Na szkicu wnętrza widać, że podłoga w kabinie jest prawdopodobnie całkowicie płaska. a fotele i podłokietnik opierają się na subtelnych nogach. Da się je zauważyć także powyżej. Nietypowy jest kształt szyb na boku – przewija się on na szkicach sylwetki całego samochodu:

Wersja koncepcyjna samochodu zostanie pokazana na pokładzie Boeinga 777F należącego do Lufthansa Cargo. 9 września auto będzie w Monachium, następnie odwiedzi Nowy Jork, San Francisco i Pekin, a 14 września 2018 roku pojazd przyleci do Frankfurtu nad Menem (źródło).

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]