Mazda zaprezentowała kolejny zwiastun swojego samochodu elektrycznego, który zostanie oficjalnie pokazany tuż przed targami w Tokio. Sylwetka auta sugeruje crossovera lub auto miejskie, a producent chwali się ponadto „unikalną koncepcją drzwi”, ekologicznymi materiałami we wnętrzu i estetycznym tunelem środkowym.

Elektryczna Mazda – wszystko, co wiemy

Producent zapowiada, że w samochodzie zostaną przetestowane nowe trendy wzornicze, ale jednocześnie auto będzie miało ducha Mazdy. To wszystko powinno „otworzyć nasze umysły”:

Tunel środkowy elektrycznej Mazdy. Warto zwrócić uwagę na brak przycisków poza obszarem z pokrętłem (c) Mazda

Po sylwetce można się domyślać niewielkiego crossovera, który wymiarami ulokuje się gdzieś pomiędzy BMW i3 a Hyundaiem Kona Electric (segmenty B/B-SUV) – ale to na razie tylko spekulacje.

W majaczącym powyżej kształcie jest pewien zaskakujący aspekt: stosunkowo długa maska z przodu, jak gdyby auto powstało na bazie obecnego spalinowego modelu lub projektanci zakładali, że ten czysto elektryczny samochód zostanie z czasem wyposażony w dodatkowy spalinowy lub wodorowy generator energii.

Platforma, na której ma powstać elektryk Mazdy. Zwróć uwagę na dużą pustą przestrzeń z przodu, która może pozwolić na umieszczenie w niej silnika spalinowego (c) Mazda, CarsGuide / YouTube

„Unikalny pomysł na drzwi” dotyczy prawdopodobnie drzwi z tyłu, ponieważ w widocznej górnej części sylwetki zostały one przysłonięte grubym jasny pasem. Ponadto te z przodu prezentują się całkiem normalnie:

Mazda zapowiedziała, że nowy elektryk zostanie wyposażony w baterię o pojemności 35,5 kWh i silnik o mocy 105 kW (143 KM) oraz momencie obrotowym 265 Nm. Nie będzie to więc pojazd oszałamiający osiągami i zasięgiem, a raczej małe i sprytne auto do miasta, które pozwoli na pokonanie około 200 kilometrów na jednym ładowaniu.

> Mazda e-TPV = elektryczna Mazda schowana w nadwoziu CX-30. Premiera podczas salonu w Tokio 2019

A oto oficjalne zwiastuny samochodu. Wnętrze:

 

Sylwetka:

Premiera auta ma się odbyć tuż przed startem targów w Tokio, 23 października. W zależności od godziny może być to wtorek lub środa czasu polskiego. Jeśli zostanie z niej przeprowadzona transmisja online, na pewno podamy do niej link.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]