Firma Electra Meccanica [„Mechaniczna Elektra”? – red.] wprowadza na amerykański rynek elektryczny trójkołowiec Solo EV. Na rodzimym rynku pojazd kosztuje 19 999 dolarów kanadyjskich, czyli równowartość 55,8 tysiąca złotych.

Elektryczny trójkołowiec Solo: bateria 17,3 kWh, moc 83 KM, zasięg 160 km

Solo ma parametry, których nie powstydziłoby się małe auto, a jednak rejestrowany jest w Stanach Zjednoczonych jako motocykl. Dzięki temu trójkołowiec może poruszać się po węższych pasach, na które samochody nie mają wstępu.

> Nissan Leaf (2018), recenzja Czytelnika: „Pierwsze wrażenie? To auto jest genialne!”

SIlnik o maksymalnej mocy 83 KM (61 kW) oferuje 174 Nm momentu obrotowego. Dzięki baterii o pojemności 17,3 kWh, elektryczny trójkołowiec powinien pokonać 160 kilometrów na jednym ładowaniu. Producent deklaruje czas ładowania na poziomie około 3 godzin z gniazdka 220 woltów.

Co ciekawe, Solo wyposażony jest w elektrycznie otwierane szyby, podgrzewane siedzenia, 285 litrów przestrzeni bagażowej i… klimatyzację. Cena pojazdu jest bardzo konkurencyjna: w Stanach Zjednoczonych będzie kosztował od około 15-16 tysięcy dolarów, tymczasem elektryczny skuter BMW C evolution rozpoczyna się od 13,75 tysiąca dolarów.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]