Wygląda na to, że przy pierwszych egzemplarzach nowych modeli Tesli, kontrola jakości dopiero buduje procedury. W Modelu Y trafił się co najmniej jeden egzemplarz z różnymi wykończeniami drzwi po obu stronach auta. Takie wpadki zdarzały się też wcześniej i… praktycznie nikt nie dostrzegał różnicy od razu.

Nowa Tesla Model Y z nutką indywidualizmu

Wpis zaczynający się od „Elonie, dlaczego …” wrzucił na Twittera użytkownik AP. Dostrzegł, że jego Tesla Model Y, choć została zamówiona z czarnym wnętrzem, posiada białe panele na lewych drzwiach. I tylko lewych, bo prawe są w kolorze wnętrza, czyli czarne. Fakt faktem, że białe prezentują się, jak gdyby zostały zaprojektowane do tego wnętrza i tego koloru nadwozia:

W komentarzach pojawiły się głosy, że podobne wpadki pojawiają się u wielu producentów, ale rozwiązują je dealerzy. Oni też troszczą się, by powłoka lakiernicza wyglądała idealnie, uciekają się nawet do stosowania zamaskowanych łatek na nadwoziu. To dlatego auta nie są wydawane nabywcom natychmiast po dostawie.

> Musk pokazuje wizualizację Giga Berlin, fabryka w Fremont wkrótce będzie optymalizowana?

Niektórzy żartowali, że warto zachować samochód w tej właśnie postaci, bo to musi być rzadka limitowana edycja. Ktoś wspomniał, że kupił samochód z białym wnętrzem i dostał czarne drzwi, bez białych wstawek. Pojawiały się też sugestie, że być może problem zostanie rozwiązany kolejną aktualizacją oprogramowania 🙂

Haker Green kojarzył, że takie sytuacje zdarzały się też przy Modelu X, dorzucił też wzmiankę o pomylonych panelach w Modelu 3 – ale tę ostatnią uznano za niewiarygodną.

Problem jest rozwiązywany przez serwis producenta w mniej niż godzinę.

> Wady Tesli Model 3? Najwięcej problemów było w lutym 2019, teraz jest już coraz lepiej [Bloomberg

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: przy odbiorze auta oglądajmy je uważnie. Dowolnego 🙂

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]