Na YouTube pojawiło się dwusekundowe nagranie, na którym widać prototypową Teslę Model Y w kolorze czarnym, która jeździ po publicznej drodze niedaleko siedziby Tesli. To pierwszy raz, gdy uchwycono auto w takiej sytuacji – i pierwszy, gdy samochód ma lakier inny niż granatowy lub czerwony.

Tesla Model Y podczas jazdy

Dotychczasowe prezentacje Modelu Y miały formę statycznych pokazów. Jazdę samochodu można było obejrzeć wyłącznie na promocyjnych filmach Tesli, których obecnie jest jak na lekarstwo – i występuje w nich tylko granatowa wersja auta.

Tutaj udało się nagrać przejazd samochodu w kolorze czarnym. Auto zostało zarejestrowane przez kamery Tesli Model 3 stojącej na pasie w przeciwnym kierunku:

Sytuacja jest dość ciekawa. Na statycznych ujęciach (powyżej) auto wydaje się być ciężkawe i nieco nieproporcjonalne. Jednak podczas jazdy samochód prezentuje się znacznie lepiej. Podobnie wyglądało to, gdy BMW wprowadzało na rynek model X6: spora część dziennikarzy świata kpiła z „rozdętej” sylwetki, tymczasem samochód okazał się hitem sprzedażowym.

Podobny los może spotkać Teslę Model Y:

Tesla Model Y a Tesla Model 3 – co warto wiedzieć

Model Y to crossover bazujący na Modelu 3 i należący do segmentu D-SUV. Auto ma być dostępne w wariantach Standard Range (~50 kWh) i Long Range (~74 kWh), które powinny pozwolić na przejechanie odpowiednio 370 i 482 kilometrów na jednym ładowaniu. W odróżnieniu od Modelu 3, Model Y przewiezie do 7 osób (z kierowcą), a w razie potrzeby przyspieszy do 97 km/h w 3,5 sekundy (Model Y Performance).

Dostawy auta w Stanach Zjednoczonych mają rozpocząć się jesienią 2020 roku. W Europie Tesla Model Y dostępna będzie najwcześniej w 2021 roku. Producent patentuje w związku z samochodem całkiem sporą liczbę nowych rozwiązań – niewykluczone zatem, że Model Y będzie znacząco unowocześnioną wersją Modelu 3:

> Tesla Model Y i wielka maszyna odlewnicza. 70 części nadwozia zredukowane do 1 (jednej!)

> Tesla Model Y. Z wyglądu podobna do Tesli Model 3, technologicznie z co najmniej jedną rewolucją

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]