Robert Meier, dyrektor linii Porsche Taycan, wyznał portalowi Auto News, że cena elektrycznego Porsche znajdzie się w przedziale między Cayenne i Panamerą. Bazowe wersje wspomnianych modeli kosztują w Niemczech 75 i 91 tysięcy euro, co oznaczałoby, Taycan powinien kosztować w Polsce około 400 tysięcy złotych.

Ceny elektrycznego Porsche: od 360 czy 400 tysięcy złotych?

Wywiad odbywał się w Niemczech (źródło), więc za punkt wyjścia przyjęliśmy ceny europejskie, a konkretnie te, które obowiązują w Polsce. Porsche Cayenne w bazowej wersji zaczyna się od 361 tysięcy złotych, Porsche Panamera – od 415 tysięcy złotych. Sugerowałoby to, że cena Porsche Taycan powinna rozpoczynać się właśnie w tym przedziale. Ale zastanówmy się nad tym przez chwilę.

> Ciekawostki o Porsche Taycan: prostokątne przewody w silnikach, +400 km po 15 minutach ładowania

Elektryczne Porsche ma konkurować z Teslą Model S, która w najbardziej podstawowej wersji 75D kosztuje 91,7 tysiąca euro (uwzględniliśmy polski VAT). Bylibyśmy trochę zaskoczeni, gdyby niemiecki producent walczył o klienta ceną, dlatego spodziewamy się, że za wariant podstawowy Taycana zapłacimy co najmniej 390-420 tysięcy złotych, żeby samochód nie odstawał cenowo od Tesli i nie sprawiał wrażenia „gorszego” [spekulacje www.elektrowoz.pl].

Samochód ma oferować właścicielowi przyspieszenie do 100 km/h w 3,5 sekundy, ma się też ładować do 80 procent w 15 minut – oczywiście pod warunkiem, że skorzystamy z ultraszybkiej ładowarki 350 kW. Według obietnic producenta auto wytrzyma nawet długotrwałą jazdę z dużymi szybkościami. Jest to o tyle istotne, że wielu Niemców deklaruje wprost, że kupuje Porsche, żeby błyskawicznie przeskakiwać po kraju z wykorzystaniem autobahnów.

> Elektryczne Audi e-tron: CENA od 79,9 tysiąca euro, w Polsce od 350 tysięcy złotych? [WIDEO]

Samochód oficjalnie zadebiutuje w 2019 roku, a na masową skalę ma być dostępny w roku 2020. Wstępne przymiarki do produkcji auta już się rozpoczęły, firma zainwestowała w nią już 6 miliardów euro. Cały proces wymagał zatrudnienia 1 200 pracowników i został nazwany Porsche Production 4.0 (źródło).

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.2]