Portal AutoExpress znany jest z zamiłowania do spekulacji, ale całkiem często podaje też jako swoje informacje zasłyszane na offie. Wygląda na to, że tak jest i tym razem: z komunikatu, że BMW zelektryfikuje całe portfolio, również przednionapędowe, portal wywnioskował debiut BMW Serii 1. Elektrycznego. W 2021 roku.

BMW i1 / elektryczne BMW Serii 1 możliwe już w 2021 roku

Zacznijmy od faktów: do 2023 roku BMW planuje wprowadzić na rynek 13 modeli samochodów elektrycznych, część z nich już nawet znamy: Mini Cooper SE (Electric), BMW iX3, BMW iNext, BMW i4. Wśród kandydatów na pozostałe premiery – to już nieoficjalne informacje – wymienia się BMW iX1 (U15), BMW i5, BMW iX5 czy BMW i7 (G70).

Auto Express utrzymuje, że dołączy do nich elektryczne BMW Serii 1, które będzie miało nazwę BMW i1 (źródło). Auto może się pojawić już w 2021 roku. Dziennikarze tłumaczą, w jaki sposób wydedukowali tę informację z komunikatu o napędach elektrycznych w portfolio i najciekawsze jest to, że… mogą mieć rację. Przyjrzyjmy się rynkowi.

Segment C pod lupą

BMW Serii 1 to samochód segmentu C. Dokładnie ten sam segment zaatakował właśnie Volkswagen, który z impetem wstrzeli weń Volkswagena ID.3, Seata el-Borna, a może też jakąś Skodę. Koncern z Wolfsburga nie żartuje, mówi o dziesiątkach tysięcy egzemplarzy elektrycznych kompaktów, na które już dziś zebrał ponad 30 tysięcy zamówień.

> Seat el-Born uchwycony w maskowaniu. Sylwetka identyczna jak w prototypie? [Motor1]

Dodajmy do tego Kię e-Niro (C-SUV) czekającą na większe dostawy ogniw, Hyundaia Ioniq Electric, Nissana Leafa, Mercedesa EQA czy zapowiedzi Fiata. Może się okazać, że 2021 rok będzie naprawdę ostatnim dzwonkiem na wprowadzenie elektryka segmentu C – żeby usatysfakcjonować tych klientów, którzy kochają markę, ale na razie nie chcą kupować niczego większego.

Zdjęcie otwierające: obecna generacja spalinowego BMW Serii 1 (c) BMW

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]