BMW pokazało film promocyjny dotyczący piątej generacji napędów i nowych baterii. Mało kto jednak zwrócił uwagę, że na filmie pojawia się elektryczne BMW X3 (auto istniejące wyłącznie w zapowiedziach) oraz BMW i8 bez silnika spalinowego.

Nowe BMW iX3 z napędem na tył, a i8 z dwoma silnikami?

Przy prezentacji BMW i8 „wyrasta” z niego SUV, na którym widać, że moduły baterii nowej generacji są uniwersalne, a różnią się tylko głębokością (wysokością). Sam SUV przypomina rozmiarami i zarysem elektryczne BMW X3 / BMW iX3, czyli jedyny model elektrycznego BMW – oprócz obecnie produkowanych – które firma oficjalnie zapowiedziała:

Nowe baterie, nad którymi BMW właśnie pracuje, są modularne. Czyli pozwolą na budowanie większych lub mniejszych baterii w zależności od potrzeb konstruktorów samochodu. Aż trudno uwierzyć, że dotychczas mogło być inaczej!

> BMW celuje w 700 (470) kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu

Oprócz elektrycznego BMW X3 na firmie pojawia się też zupełnie nowe BMW i8. Samochód wyposażony jest w większą baterię oraz dwa silniki elektryczne, większy z tyłu. W aucie wyraźnie nie ma już miejsca na silnik spalinowy, który obecnie stanowi podstawę napędu samochodu:

Piąta generacja napędów ma się pojawić w samochodach produkowanych od 2021 roku.

> Jak zabezpieczyć się przed przymarzaniem drzwi? Jak otworzyć zamarznięte drzwi? [ODPOWIADAMY]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]