BMW postanowiło całkowicie zrezygnować z oferowania diesli w Stanach Zjednoczonych. Jak powiedział przedstawiciel niemieckiego producenta, firma zdecydowanie stawia na nowoczesne hybrydy ładowane z gniazdka. Ruch jest może niezbyt znaczący rynkowo, ale na pewno symboliczny.

BMW bez diesli w Stanach. Następna będzie Europa czy Chiny?

Rynek samochodów zasilanych olejem napędowym jest w Stanach Zjednoczonych stosunkowo niewielki, dlatego decyzja raczej nie zaszkodzi biznesowi marki. Diesle znikną z oferty producenta po zakończeniu sprzedaży roku modelowego 2018. Zostaną zastąpione przez nowoczesne hybrydy plug-in (PHEV), czyli na przykład modele 330e, 530e czy X5 xDrive45e iPerformance.

Ten ostatni z modeli w Europie zadebiutuje w 2019 roku, a do Stanów Zjednoczonych dotrze w roku 2020. Według naszych obliczeń samochód ma ponad 50 kilometrów zasięgu w trybie czysto elektrycznym przy pojemności baterii wynoszącej tyle, ile posiadały… pierwsze BMW i3.

Jednocześnie BMW pochwaliło się, że w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2018 roku 41 procent wszystkich sprzedanych przez BMW samochodów to auta elektryczne i hybrydowe. Firma elektryfikuje kolejne modele i wprowadza na rynek ujednolicone platformy FAAR i CLAR, na bazie których będzie można budować auta spalinowe, hybrydowe i elektryczne:

> Platformy BMW FAAR i CLAR: baterie do 120 kWh, zasięgi do 700 km

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 26 głosów Średnia: 4.4]