Dziennikarze BMW Blog mieli okazję przejechać się usportowioną wersją BMW i3, czyli BMW i3s. Producent obiecywał, że i3s będzie mocniejsze, szybsze, ale zasięg pozostanie na niezmienionym poziomie. Czy to się udało? Oto opinie o BMW i3s na podstawie jazd testowych w Barcelonie.

Dane techniczne BMW i3s

BMW i3s to lekko usportowiona edycja BMW i3. Moc BMW i3 to 168 koni mechanicznych (125 kW), moc wersji „s” – 182 konie mechaniczne. Moment obrotowy wynosi 270 niutonometrów (Nm), co pozwala na przyspieszenie do 97 km/h (0-60 mph) w 6,8 sekundy.

> BMW pracuje nad własnymi ładowarkami o mocy 450 kW

Auto ma zawieszenie obniżone o 1 centymetr i rozstaw kół większy o 4 centymetry, większe koła i opony. Inne jest też malowanie samochodu.

Bateria i zasięg BMW i3

Zarówno BMW i3, jak i BMW i3s zasilane są baterią o pojemności nieco ponad 33 kilowatogodzin (wersja BMW i3/i3s 94 Ah). Co jednak ciekawe, zasięg BMW i3s (2018) jest o pięć kilometrów większy (!) niż zasięg BMW i3 (2017).

Jeszcze ciekawsze jest to, że według danych podawanych przez BMW, nowe i3 (2018) ma mieć 200 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu, co oznacza wzrost o 9,3 procent w stosunku do modeli obecnych:

Zasięgi BMW i3 na jednym ładowaniu. Uwagę zwraca różnica między modelami 2017 i 2018 (c) www.elektrowoz.pl

Pierwsza jazda BMW i3s: wrażenia

Dziennikarz portalu BMW Blog miał wrażenie, że BMW i3s jest szybszy niż klasyczny BMW i3, ale zwiększona moc odczuwalna jest najbardziej powyżej 80 kilometrów na godzinę. Jednocześnie system kontroli trakcji ma lepiej radzić sobie z przydziałem mocy na koła – autorowi rzadziej zdarzyły się poślizgi kół.

W trybie Sport samochód daje odczucie większej władzy nad mocą i umożliwia precyzyjniejsze sterowanie.

> BMW i3: INSTRUKCJA OBSŁUGI [PDF] do pobrania ZA DARMO

Oprócz tego BMW i3s wydawało się mniej podatne na podmuchy bocznego wiatru i lepiej radziło sobie z przechyłami, zwłaszcza przy wyższych szybkościach jazdy. Lepsza trakcja i zmienione nastawy zawieszenia pozwalają na wyciśnięcie z auta większej mocy bez stresu, że samochód się przewróci.

Ogólna opinia autora o BMW i3s: jest dynamiczniej i bardziej sportowo niż w BMW i3.

Warto przeczytać: FIRST DRIVE: BMW i3s – More Power And Sportier Looks

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Ciekawostki o BMW i3 – zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.4]