W Telewizji Polskiej trwa wielka dyskusja o to, czy powinniśmy cywilizować „dziką” Białoruś nadając tam TV Biełsat. Tymczasem Białoruś już nas wyprzedziła: jak podaje Moto.pl, w ciągu zaledwie roku zbudowano tam gotowe auto elektryczne na bazie chińskie Geely SC7.

Białoruski samochód elektryczny

Białoruski elektryk powstał na bazie Geely SC7, nieskomplikowanego samochodu spalinowego, który produkowany jest w fabryce w Mińsku. Pomysł powstał w Narodowej Akademii Nauk Białorusi, a auto skonstruowano w Instytucie Mechaniki tejże instytucji.

> Jak Tesla Model X spryskuje szyby? Przez… pióra wycieraczek [WIDEO]

Zespół napędowy białoruskiego elektryka. Wygląda na to, że silnik napędza przednie koła (c) belarus.by

Ładowanie samochodu z użyciem prototypowej stacji szybkiego ładowania (c) belarus.by

Białoruskie auto elektryczne zostało zbudowane na bazie Geely SC7 (c) belarus.by

Wicepremier Białorusi Władymir Siemiaszka ogląda samochód (c) belarus.by

Elektryczny białoruski Geely SC7 rozpędza się do 110 kilometrów na godzinę, ma silnik o mocy 80 koni mechanicznych i rosyjskie akumulatory Ener Z. Według spekulacji, auto ładuje się około 6 godzin z sieci elektrycznej o napięciu 230 V, ale naukowcy opracowali już prototypową stację szybkiego ładowania.

> WROCŁAW: LG Chem będzie produkował w Polsce baterie do „elektryków”, ma zamówienia na 5 lat!

Tymczasem w Polsce zbliża się finał konkursu na Polski Samochód Elektryczny. Ogłoszenie pięciu najlepszych projektów, których twórcy otrzymają po 50 tysięcy złotych, nastąpi 12 września 2017 r.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]