Podczas debiutu elektrycznego Audi e-tron w Holandii producent zdradził, że planuje wprowadzić na rynek mniejszego elektrycznego crossovera. Nie przypomina on nam żadnego modelu, który dotychczas pojawiał się w prezentacjach marek koncernu Volkswagena.

Nowe elektryczne Audi: Q5 e-tron?

Zapowiedź samochodu została zaprezentowana podczas konferencji na jednym ze slajdów. Auto przypomina niewielkiego miejskiego crossovera i zostało określone jako „mniejszy SUV e-tron” (źródło). To sugeruje, że nowe Audi powinno mieć rozmiary pasujące do klasy D-SUV (przykład: Tesla Model Y), za czym obstaje portal Electrek. Naszym zdaniem proporcje podpowiadają również segment C-SUV (patrz: Kia e-Niro).

> Zwolnienie z akcyzy i limit amortyzacyjny do 225 tysięcy złotych dla samochodów elektrycznych już obowiązują! [aktualizacja]

Nowe Audi ma zostać zbudowane z wykorzystaniem platformy MEB. Jedyny samochód z koncernu Volkswagena, który jakoś się nam z nim kojarzy, jest VW ID. Crozz – nadwozia obu aut jednak znacząco się od siebie różnią, więc elementem wspólnym mógłby być co najwyżej zespół napędowy. Z drugiej strony: nic nie stoi przecież na przeszkodzie, żeby nowe Audi jeździło na podwoziu VW ID. Neo.

VW ID. Crozz ma zadebiutować w 2020 roku. Na jego bazie powstanie elektryczna Skoda Vision E (c) Autogefuehl / YouTube

Elektryczne Audi oficjalnie ma zostać pokazane na targach motoryzacyjnych w Genewie 2019. Mówi się, że będzie ono konkurować z Modelem Y i zadebiutuje na rynku w tym samym czasie, co crossover Tesli – czyli nie wcześniej niż w 2020 roku. Dodajmy, że Elon Musk oficjalnie zaakceptował prototyp Tesli Y, a jego premiera spodziewana jest w marcu 2019 roku.

> Tesla Model Y zaakceptowana do produkcji. Premiera w marcu 2019, start fabryk w 2020

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]