Greenway pochwalił się, że w Polsce i na Słowacji ma już łącznie 115 ładowarek, z czego 88 stanowią urządzenia ładowania prądem stałym (DC). Sprawdziliśmy na stronie operatora, że w Polsce wypisane są 64 aktywne urządzenia, ale tylko cztery z nich oznaczone są jako obsługujące maksymalną moc 50 kW.
Stacje ładowania samochodów elektrycznych Greenway
Spis treści
Zgodnie ze stanem na dziś (12.10.2018), w Polsce stoi 64 ładowarek, czyli więcej niż na Słowacji. Część z nich pracuje z mocą obniżoną do 40 kW nawet na złączach Chademo i CCS Combo 2 ze względu na niższe koszty działalności.
Greenway, Ionity, Orlen, Rawicom – plany na rok 2018 i 2019
W komunikacie prasowym firma zapowiada, że w 2018 roku chce mieć w Polsce łącznie 90 instalacji. W przyszłym roku ma ich być aż 150 i powinny zaspokajać potrzeby osób podróżujących po głównych szlakach komunikacyjnych w kraju.
> Volkswagen: Ceny samochodów elektrycznych będą zbliżone do porównywalnych diesli
Dodajmy, że w 2019 roku mają w Polsce stanąć także pierwsze stacje ładowania Ionity, a do końca 2019 roku Orlen planuje mieć „około 50 urządzeń” zlokalizowanych w dobrych punktach, czyli na stacjach paliw w najbardziej uczęszczanych miejscach. Gruszek w popiele nie zasypia również Rawicom, który oprócz kilku szybkich ładowarek w kraju uruchomi 29 stacji ładowania samochodów elektrycznych przy sklepach Makro.
> BYDGOSZCZ, TORUŃ, cały kraj – Rawicom uruchomi stacje ładowania przy sklepach Makro
Koniec roku 2019 będzie zatem tym momentem, w którym kierowcy samochodów elektrycznych poczują się w Polsce naprawdę swobodnie i bezpiecznie. Niezależnie od marki auta i złącza ładowania, właściciel auta będzie mógł wybierać w ofercie więcej niż jednego operatora.
|REKLAMA|
|/REKLAMA|