Politechnika Wrocławska i Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych organizują Festiwal Elektromobilności i zawody motocykli elektrycznych Smart Moto Challenge 2018. Podczas imprezy będzie również można obejrzeć jednoślad LEM Falcon, czyli motocykl elektryczny skonstruowany w całości na PWr.

Wrocławski Festiwal Elektromobilności – spis wydarzeń

W dniach 24 i 25 sierpnia na kampusie Politechniki Wrocławskiej – pl. Grunwaldzki 11 (Google Maps) – będzie można obejrzeć i przejechać samochodami elektrycznymi i hybrydami plug-in. Będą wśród nich Tesla Model S, Tesla Model X i Toyota Prius Plug-in. Zorganizowane zostaną również atrakcje dla dzieci i gry ekologiczne.

Oprócz tego 26 sierpnia w godzinach 10-16 mają odbyć się zawody off-road na Wzgórzu Kilimandżaro przy ul Chopina (Google Maps). Wezmie w nich udział siedem załóg z Polski i Rosji.

Jedną z ważniejszych atrakcji imprezy będzie motocykl elektryczny LEM Falcon, który wygrał zawody Smart Moto Challenge 2017 w Barcelonie. Jednoślad posiada silnik o mocy 11 KM, waży zaledwie 100 kilogramów i rozpędza się do 130 kilometrów na godzinę. Naładowany do pełna pozwala na przejechanie do 70 kilometrów po drodze lub na godzinę off-roadowej zabawy.

Zapraszamy!

Dodatkowe informacje: Facebook

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]