Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) Uniwersytetu Warszawskiego organizuje w dniach 15-16 lutego 2018 roku hackathon. Jego celem będzie zaprojektowanie najbardziej efektywnego rozmieszczenia sieci ładowarek w Polsce. Partnerem hackathonu zostało innogy.

Hackathon Warszawa 15-16.02.2018

Celem organizowanego przez ICM wydarzenia „Smart Charge: Inteligentna elektromobilność” jest zebranie najlepszych zespołów programistycznych w kraju, by zmierzyły się one z problemem optymalnego rozmieszczenia sieci ładowarek w Polsce.

Uczestnicy będą musieli zaprojektować algorytm dla superkomputera ICM, który rozłoży po kraju 6 000 ładowarek i 400 punktów szybkiego ładowania w taki sposób, by był to układ optymalny z punktu widzenia gęstości zaludnienia, możliwości przejazdu między miastami oraz – co ważne – dostępem do sieci elektroenergetycznej.

> Czy bateria w e-samochodzie się zużywa? Kierowca Ubera, 164 tysiące kilometrów [PRZYKŁAD]

Do udziału w hackathonie mogą przystąpić zespoły 2-4 osobowe, które składają się zarówno ze studentów, jak i niestudentów. Rejestracja uczestników trwa do 4 lutego 2018 roku, koszt rejestracji zespołu to 50 złotych.

Partnerem i sponsorem nagród w imprezie zostało innogy.

Dodatkowe informacje: Wielkie Wyzwanie Programistyczne

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]