WROCŁAW. Nieprzyjemna wpadka już na starcie usługi Vozilla. Policja na łamach Gazety Wrocławskiej ostrzega, że poruszanie się samochodami w usłudze car sharingowej może oznaczać mandat. Wszystko przez dowód rejestracyjny – a właściwie jego brak.

Vozilla i mandat – o co chodzi?

Kierowca, który wypożyczył samochód Vozilla, ma w schowku jedynie kserokopię dowodu rejestracyjnego. Oryginały wszystkich dokumentów przechowywane są bezpiecznie w siedzibie spółki Enigma. Z punktu widzenia policji kserokopia dowodu rejestracyjnego jest tylko nieistotnym świstkiem papieru, nie liczy się, traktowana jest jak BRAK wymaganego prawnie dokumentu. A za jazdę bez dowodu rejestracyjnego lub potwierdzenia płatności za polisę OC grozi mandat w wysokości od 50 do 250 złotych.

> BUŁGARIA, Sofia: elektryczny VW e-up! w usłudze wypożyczania aut na minuty. TANIEJ niż w Polsce

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Na stronie przewoźnika znajduje się następująca rada dotycząca zatrzymania przez policję:

Zostałem zatrzymany do kontroli policyjnej. Policja żąda ode mnie oryginałów dokumentów – co robić?

W takiej sytuacji niezwłocznie skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta. Biuro poinformuje Cię o dalszym sposobie postępowania. Nie obawiaj się jednak – nie poniesiesz kosztów ewentualnego mandatu.

Operator usługi jest więc świadomy, że naraża swoich klientów na nieprzyjemności. Nasz Czytelnik zaproponował jednak szybkie wyjście z sytuacji. W schowku powinna znaleźć się poświadczona notarialnie kopia dowodu rejestracyjnego, a w przypadku mandatu konieczne jest złożenie odwołania. Sądy powinny rozpatrzyć sprawę na korzyść operatora usługi:

Vozilla – cennik

Jakie są ceny wypożyczenia aut? Za każdą minutę jazdy zapłacimy 1 zł, postój kosztuje 0,1 złotego za 1 minutę. W listopadzie 2017 roku usługa dostępna jest w cenie promocyjnej: 0,5 złotego za 1 minutę.

Oto mapa punktów parkingowych Vozilla:

Car sharing w Polsce i na świecie – SPRAWDŹ:


|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4]