RZESZÓW. Ursus Elvi to gwóźdź programu na Kongresie 590. Podczas publikacji wyników finansowych za miniony kwartał, Ursus pochwalił się planami na przyszłość: wiadomo już, że produkcja elektrycznego dostawczaka Ursusa ruszy w II kwartale 2018 roku, a zasięg Ursus Elvi wyniesie 150 kilometrów. W pojeździe ma się również pojawić rewolucyjna technologia ładowania.

Ursus Elvi – dane techniczne

Elvi to niewielkie elektryczne auto dostawcze, które skierowane jest do odbiorców w branży pocztowej, kurierskiej, hotelarskiej, ale też do usług komunalnych. Pojazd Ursusa zaprojektowano z myślą o transporcie w obszarze miejskim: zasięg Ursus Elvi ma wynieść do 150 kilometrów, ładowność – 1,1 tony.

Ursus Elvi z otwartą maską na moment przed rozpoczęciem Kongresu 590 (c) Ursus

Ursus chwali się, że dzięki odpowiednio skonstruowanej skrzyni ładunkowej, Elvi ma mniej niż 2 metry wysokości, może więc pracować w niskich przestrzeniach i wjeżdżać na parkingi podziemne. Silnik Ursus Elvi będzie miał moc 80-94 koni mechanicznych, ale w razie potrzeby nabywca może wybrać wersję z dwoma silnikami o mocy 47 KM każdy.

> Jak sprawdzić przez internet, czy ładowarka Greenway jest wolna? [ODPOWIADAMY]

Pod maską Ursusa Elvi. Kongres 590 w Rzeszowie (c) Ursus

Prezentację Ursusa Elvi przeprowadzono podczas Kongresu 590 w Rzeszowie (16-17 listopada 2017). Firma chwali się, że w samochodzie zaimplementowano rewolucyjną metodę ładowania, która pozwala na uzupełnienie baterii do 90 procent w zaledwie 15 minut!

Czy to ten sam Ursus Elvi, co w Hanowerze?

Jak widać, samochód nieco się zmienił w stosunku do modelu, który prezentowano na targach w Hanowerze. Nowsza wersja została mocno uproszczona stylistycznie i wyraźnie czerpie ze starego Żuka / Lublina. Wersja pierwotna była nowocześniejsza i, co tu kryć, ładniejsza:

Kongres 590 na zdjęciach – prezes Ursusa

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 15 głosów Średnia: 4.7]