Toyota, SoftBank i Denso ogłosiły inwestycję w wysokości 1 miliarda dolarów (równowartość 3,8 miliarda złotych) w Ubera. Pieniądze trafią do jednostki Uber ATG, która zajmuje się rozwojem technologii jazdy autonomicznej. Toyota już w 2018 roku dofinansowała Ubera połową tej kwoty.

Konkurencja Tesli nie śpi

Uber ATG to jednostka Ubera, która zajmuje się rozwojem i komercjalizacją technologii jazdy autonomicznej w usługach transportowych. Zgodnie z bieżącym porozumieniem, Toyota i Denso wyłożą 667 milionów dolarów, a fundusz kapitałowy SoftBanku – 333 miliony.

Współpraca z Uberem pozwoli Toyocie na rozwój sprzętu obsługującego jazdę autonomiczną, czyli produktu analogicznego do pokazanego wczoraj Autopilota HW 3.0 znanego również jako FSD:

> Autonomiczna jazda w Tesli z FSD / Autopilotem HW 3.0 [wideo]

Nowy sprzęt ma zostać wykorzystany w Toyocie Siennie, której pilotażowe wdrożenia w Uberze powinny rozpocząć się w 2021 roku. Autonomiczne Toyoty mają być bezpieczniejsze i zagwarantują niższe koszty eksploatacji niż samochody obsługiwane przez ludzi. Z finansowego punktu widzenia transakcja powinna zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2019 roku (źródło).

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]