Podczas premiery Tesli Y firma zaprezentowała „Jeszcze jedną rzecz” (ang. one more thing), której tym razem… nikt nie zauważył. Okazuje się, że było to coś na kształt trumny lub pudła z lekko odsuniętym wiekiem – to Tesla Truck (Pickup) w deszczowej scenerii z Blade Runnera.

Tesla Truck – samochód, który zbuduje nową Amerykę?

Widoczny na ekranie teaser jest na tyle niejasny, że nie wiadomo nawet, czy patrzymy na przód auta (świadczyłyby o tym białe światła), czy może na tył z niedomkniętą pokrywą oświetlonej od wewnątrz skrzyni ładunkowej. Elon Musk mówił zresztą wprost, że samochód może być zbyt futurystyczny dla wielu ludzi – ale jemu się podoba.

W komentarzach na portalu Electrek szybko pojawiły się sugestie, jak należy spoglądać na fotografię (źródło):

Wzornictwo charakterystyczne dla drugiego przykładu przewija się przez całego Blade Runnera, o którym to filmie – jako o naczelnym przedstawicielu nurtu cuberpunkowego – Elon Musk wspomniał na Twitterze (źródło):

Gwoli sprawiedliwości dodać należy, że pojawiły się głosy, że patrzymy na skrzynię ładunkową. Ta druga interpretacja pasowałaby do faktu, że na poprzednim teaserze przód nawiązywał do Tesli Semi:

Przechodząc do nieco bardziej namacalnych danych: Tesla Truck (Pickup) ma być 6-osobowym pickupem z zasięgiem 640-800 kilometrów, „może większym”. Samochód zostanie pokazany jeszcze w tym roku, ale nie wiadomo, kiedy rozpocznie się produkcja.

> ElectroMobility Poland będzie budować samochody, sieć sprzedaży i sieć serwisową

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]