Na forum Cybertruck Owners pojawiło się zdjęcie Cybertrucka na stalowych felgach z dodatkowym oprzyrządowaniem pomiarowym. Z kolei czujni obserwatorzy wychwycili na żartobliwym filmie z 1 kwietnia kilka ciekawostek, w tym markę opon Cybertrucka. A przelatujący na Giga Texas dron dostrzegł, jak funkcjonuje wycieraczka w pickupie. Jest gigantyczna.

Cybertruck, garść ciekawostek

Z ostatnich nowinek najciekawsza jest chyba praca wycieraczki Cybertrucka. Na filmie nagranym z drona widać, że czyści ona całą szybę i że może zatrzymać się zarówno w pozycji poziomej (na dole szyby), jak też w pozycji pionowej, przy pierwszym słupku. Film ustawiliśmy na chwili, gdy się aktywuje (13:40):

Na jednej z ulic Fremont (Kalifornia, Stany Zjednoczone) zauważono pickupa bez kołpaków aero, z felgami przypominającymi te, które Volkswagen stosował w Transporterze T5 (pierwsze zdjęcie poniżej). Obserwatorzy twierdzą, że były stalowe, może świadczyć o tym kolor metalu i konstrukcja felgi. Dotychczas Cybertruck miał albo kołpaki Aero, albo pomalowane na czarno felgi ze stopów metali lekkich (drugie zdjęcie). Dodajmy, że auto zauważone niedawno we Fremont było oklejone przewodami, zapewne połączonymi z jakąś aparaturą pomiarową (ponownie pierwsze zdjęcie):

W filmie opublikowanym z okazji 1 kwietnia dało się dostrzec, że Cybertruck ma opony Goodyear Wrangler Territory AT lub MT. Obydwa warianty dostępne są dla felg o średnicy do maksymalnie 20 cali, z wideo trudno ocenić, o jaki rozmiar konkretnie chodzi (265/65 R18?). Na pewno felga na kole jest inna niż ta, którą widać na zdjęciu z Giga Texas (powyżej). Wycieraczkę ustawiono pionowo, lewy dolny róg szyby ma na nią wycięcie.

Testy pickupa z oprzyrządowaniem pomiarowym potwierdzają, że etap projektowania i prototypowania jest za nami. Następnym krokiem będzie homologacja i sprzedaż. Pierwsze sztuki mają trafić do swoich nabywców jeszcze w tym, 2023 roku.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: