POZNAŃ. Firma Easyshare, przy wsparciu urzędu miasta, uruchomi w Poznaniu usługę wypożyczania aut na minuty (carsharing). Usługa obsługiwana będzie przez Toyoty Yaris Hybrid, czyli klasyczne hybrydy.

Cennik Easyshare w Poznaniu

Każda rozpoczęta minuta jazdy samochodem ma kosztować 0,5 złotego, każdy rozpoczęty kilometr – 0,8 złotego. Jeśli założyć, że średnia szybkość aut w Poznaniu wynosi około 40 kilometrów na godzinę, można z grubsza szacować, że każda minuta jazdyEasyshare kosztuje około 1,03 złotego. To w zasadzie identyczna oferta jak ta we Wrocławiu (1 zł / min).

> Specjalna taryfa dla samochodów elektrycznych? Nowy projekt Ministerstwa Energii

W ciągu najbliższych dwóch tygodni na ulicach Poznania pojawi się 50 samochodów Easyshare. Docelowo ma ich być 200. Auta będzie można wypożyczyć za pomocą aplikacji mobilnej, wyłącznie po uprzedniej rejestracji.

Samochody będzie można odstawiać na specjalnie wyznaczone miejsca do parkowania. W nadchodzących tygodniach miasto wyznaczy 60 takich miejsc w Strefie Płatnego Parkowania, 40 poza nią i 20 na innych parkingach zarządzanych przez urzędników.

Cytowany przez portal Bankier.pl, urząd miasta nazywa klasyczne hybrydy „samochodami ekologicznymi”. Należy mieć jednak świadomość, że energia elektryczna w hybrydzie pochodzi wyłącznie ze spalania benzyny, dlatego trudno uznać ją za ekologiczną.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 4.4]